AK Parti'de Animasyonlu Sandık Eğitimi

AK Parti İzmir'de 9 bin 963 sandıktaki görevlilerini 20 dakikalık animasyonla eğitiyor. Animasyonda, sandık başında bugüne kadar yaşanan sorunlar anlatılıyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu, animasyonun başında sandık görevlilerine "Uhud tepesindeki okçular" diyerek sesleniyor.

 
AK Parti seçim günü sandık başı görevlileri için 20 dakikalık animasyon hazırladı. Sandık görevlilerine dağıtılan animasyonlu eğitim CD'si, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşmasıyla başlıyor. Davutoğlu, 'Uhud tepesindeki okçular' dediği sandık görevlilerine şöyle sesleniyor:
 
"Siz eminim bu davayı ve bu emaneti en iyi şekilde muhafaza edeceksiniz. Bizim diğer hareketlerden en önemli farkımız bu yürüyüşün ilkelerinin geçici değil kalıcı olarak oluşturulması. Hiçbir parti bizim kadar güçlü değil. Hiçbir partinin bu kadar yaygın ve gönül ehli kadrosu yoktur. Bir sefere çıkıldığında en önde yürüyenle en gerisindeki arasında fark yoktur. AK Parti hareketinin genel başkanı ile sandık müşahidi arasında fark yoktur. Hepimiz bu kutlu yolda aynı sorumlulukla devam edeceğiz. Hiçbir oyun iptal edilmemesi için sandıkların başında nöbet tutacağız. Sınırda nöbet tutanla sandık başında nöbet tutan arasında fark yoktur. Hasat günü hasat meydanı terk edilmez."
 
AK Parti'nin animasyonlu eğitiminde AK Parti sandık görevlisinin seçim sabahı yataktan kalkmasından sandık çuvalını seçim kuruluna teslim etmesine kadarki süreç anlatılıyor. Animasyonda, sandık başında bugüne kadar yaşanan sorunlar ve sık sorulan sorulan işleniyor. Eğitimde müşahitlerin sonuç giriş uygulamasını akıllı telefonuna indirmesi ve o gün verilecek kullanıcı adı ve şifresi ile sonucu girmesi isteniyor. Eğitim CD'si Başbakan Davutoğlu'nun fotoğraflarıyla hazırlanan "Bize her yer Türkiye" seçim şarkısının klibi ile bitiyor.
 
'SANDIK NAMUSTUR'
 
AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican, İzmir'de 9 bin 963 sandıkta bir asil bir yedek olmak üzere resmi sandık kurulu görevlisi belirlediklerini bunun dışında her sandığın başına iki sandık gözlemcisi atadıklarını söyledi. İzmir'de bin 651 okulda okul ve kat sorumlularını görevlendirdiklerini dile getiren Delican, "Sandık görevlilerimizin eğitimlerini tamamladık. İzmir'in 30 ilçesinde 100 avukatamız görev yapacak. Sandıklar ve seçim güvenliği bizim için çok önemli. Sandık namustur. Seçim sürecinde baktığımız her göze, dokunduğumuz her ele AK Parti'nin tohumlarını ektik, seçim günü hasat zamanı" dedi.
 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2015, 13:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER