AK Parti Narlıdere'de Şehitleri Andı

AK Parti Narlıdere ilçe teşkilatı son dönemde artan terör olaylarında şehit düşen polis ve askerler için anma etkinliği düzenledi.

AK Parti Narlıdere'de Şehitleri Andı
 
Narlıdere Huzurevi Efes balo salonunda gerçekleşen etkinliğe Ak Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkan Yardımcısı Rıfat Sait, Ak Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Nazmi Yılmaz, Ak Parti Narlıdere İlçe Başkanı Aslan Bilgi, Türk Kızılayı Ege Bölge Müdürü Gökay Gök, partililer ve vatandaşlar katıldı. Etkinlik öncesi şehitler için lokma döküldü ve kuran okutuldu. İlçe Başkanı Aslan Bilgi, “Çanakkale’de savaşında askerlerimizi şehit edenlerle Ankara’da sivil vatandaşlarımızı katledenler ile aynı zihniyettedir. Bunlara karşı çok dikkatli olmalıyız. Çok uyanık olmalıyız" dedi.
 
Rıfat Sait ise "Bir yandan Çanakkale’yi anarken ülkemizde yaşanan bombalı saldırılar bizi üzüyor. Şehit haberleri alıyoruz. Dün Menderes’te, iki gün önce Buca’da bir komşumuzu ebediyete uğurladık. Bizim idrak etmemiz gereken bu insanlar vatanları için canlarını veriyorlar. Şehitlerimizin neden canlarını feda ettiğini bilmek, onların verdiği mesajı iyi okumak, buna göre hareket etmemiz lazım. Bugün ah vah deyip yarın unutmamalıyız. Her zaman şehitlerimizi anımsamalıyız" dedi
 
Anma etkinliğinin sonunda geçtiğimiz ay Sur’da teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen uzman çavuş Mustafa Hakan Kaçar’ın Narlıdere’de oturan babası Yunus Kaçar’a Türk Bayrağı hediye edildi. Şehit babasına bayrağı takdim eden Aslan Bilgi, “Şehidimiz bu bayrak için şehit düştü. Bizde bayrağı babasına hediye ediyoruz. Bu bayrak ebediyen yaşayacaktır" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER