AK Parti Kadın Kolları devir teslim yaptı

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı'na atanan Dilek Yıldız Büyükdağ, bugün İzmir İl Başkanlığı'nda, İl Başkanı Aydın Şengül'ün de katıldığı devir teslim töreniyle eski başkan Gözde Keskin'den görevi devraldı.

AK Parti Kadın Kolları devir teslim yaptı

CANSU TEMİR / BEN HABER


AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanlığı'nın dün gerçekleştirilen mülakat sonucu, İzmir İl Kadın Kolları'nın yeni başkanını seçti. Dilek Yıldız Büyükdağ, bugün AK Parti İzmir İl Başkanlığı'nda gerçekleştirilen törenle, görevini eski Başkan Gözde Keskin'den devraldı. Törene çok sayıda AK Partili kadın katıldı.

"KENDİSİNE DAHA AĞIR GÖREVLER VERECEĞİZ"

Törende ilk olarak konuşan AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, eski Başkan Keskin'in yeni görevlerde partide olacağının sinyalini vererek; “Kendisine başka daha ağır görevler vereceğiz inşallah. Önümüzdeki hafta sonu kongre bittikten sonra beş gün dinlensin. Hemen 28’inde kongreye yetişecek. Çalışmalarımıza devam edeceğiz” sözleriyle dile getirdi.


"İZMİR'DE SIRTIMIZ YERE GELMEZ"

İl Başkanı Aydın Şengül, yeni başkan Dilek Yıldız Büyükdağ'ın hakkında güzel şeyler duyduğunu ifade ederek; “Bayraklı’da çok güzel çalışmaları olmuş. Özgür Hızal başkanımız biraz üzülecek ama inşallah kendisine de en kısa sürede uygun bir kadın kolları başkanı ataması yaparız. Genel merkezde görüşmeler sonrası mülakata üç arkadaşımız kaldı. Görüşmeye gittiler. Oradan çok güzel şeyler geldi bana. Birlik ve beraberlikleri, Sayın Başbakanımızla görüşmeleri, gidişten dönüşe kadar herkesin birbiri hakkında övgüyle bahsetmesi bizi son derece mutlu etti. Bunun özellikle kadın teşkilatımıza yeni bir sinerji katacağına inanıyorum. Ben İl Başkanınız olarak her şeyde yanınızdayım ve destekçinizim. En ufak bir sorununuz olduğunda, ne gerekiyorsa her türlü lojistik desteği sizlere vereceğiz. Siz olmazsanız gerçekten başaramayız. Bir ayağımız hep eksik kalır. Başarının temelinde hep kadın kolları olmuştur. Partimizin en sıkıntılı olduğu dönemlerde bile hala gözlemlediğim o heyecanı, motivasyonu, koşturması, yüreğini ortaya koymasını görünce son derece gururlandım. Böyle bir ekip olduğu sürece İzmir’de sırtımız yerine gelmez" ifadelerini kullandı.


"DAVAMIZ KUTLU BİR DAVADIR"

Çok sayıda kadın partilinin katıldığı törende, Başkan Şengül'ün ardından konuşmasına başlayan Keskin; “Dün itibariyle 2015 yılında başladığım görevimi Dilek Büyükdağ’a devrettik. Çok güzel bir süreç geçti. Bundan sonra birlik ve beraberlik içinde beraber çalışmalara imza atacağız. Tüm AK Kadınlara çok teşekkür ediyorum. Ne tarih sizi unutacak, ne de ben sizi unutacağım. Hakkınızı helal edin. Dilek Başkan’a ve ekibine teşekkür ediyorum, başarılar diliyorum. Davamız kutlu bir davadır. Bayrak yarışı olur. Bugün böyle güzel bir tabloyla bu bayrağı devretmekten onur ve gurur duydum. İnşallah beraber çalışacağız bundan sonra da. Yolun açık olsun Dilek Başkanım” dedi.

"BU YÜKÜ BERABER OMUZLAYACAĞIZ”

AK Parti İzmir İl Kadın Kolları Başkanı olan Dilek Yıldız Büyükdağ, böyle bir tablonun parçası olmaktan gurur duyduğunu ifade ederek başladığı konuşmasında, "Yedi yıl önce siyasete girdim AK Parti’ye borcumuz var. Çünkü AK Parti'den önceki dönem kaos ve darbe dönemi. Türkiye’de en büyük bedeli kadınlar ödedi. Davamızın emrinde yolumuza devam etmeye çalıştık. Bu yedi yıl süreci içerisinde iki çocuk dünyaya getirdim. Belki çocuklarımızı çok göremiyoruz ama bugün burada çocuklarımızın geleceği için mücadele veriyoruz. Birlik ve beraberlik içerisinde olacağız. Kim olursa olsun bu bayrağı devralan onlarla yan yana omuz omuza çalışacağız. Omuzlarımıza düşen yükün ağırlığının farkındayız. Beraber bu yükü omuzlayacağız. İzmir’de çok başarılı işler yapacağımızı düşünüyoruz. Siyaseti kadınlara sevdirmek istiyoruz İzmir’de” şeklinde konuştu.

"AK PARTİ, DIŞ GÖRÜNÜŞE GÖRE YARGILAMAYAN BİR PARTİ"

"’Kadınlar siyasetin nesnesi değil öznesidir’ diyen bir liderimiz var" şeklinde konuşmasını sonlandıran yeni Başkan Büyükdağ, şöyle devam etti: “AK Parti kesinlikle ayrım yapmaksızın herkesin yaşam tarzına saygı duyan, dış görünüşe göre yargılamayan bir parti. Bunu da İzmir’de başardığımıza inanıyorum. AK Parti herkesi temsil eden bir partidir. Başörtülü, başörtüsüz. AK Partili olmayanları da kucaklayacağız. Siyaset insanlara dokunarak yapılan bir harekettir. Kadınların sorunları noktasında kat etmemiz gereken çok yol var” dedi.

"YASALARIN UYGULAMADAKİ SIKINTILARINI BİLİYORUM"

Bundan sonraki izleyeceği yol ile ilgili bilgi veren Başkan Büyükdağ; “Alandaki sıkıntıları az çok biliyorum. Yasaların uygulamadaki sıkıntılarını biliyorum. Bunlarla ilgili vekillerle birlikte çalışacağız. 2019 seçimlerinde birlik ve beraberlik içinde yürüyeceğimize inanıyorum. Hepinizin kardeşiyim. Hepinize kapım ve yüreğim açık. Şeffaf ve tarafsız olacağım. Nisan ayı içerisinde ilçe kadın kolları kongrelerimizi de tamamlayacağız. Kim olursa olsun, bayrağı kim devralırsa alsın, onun yanında olalım lütfen. Çözümün bir parçası olalım" ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER