AK Parti İzmir Başkanı Belli Oldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la iki temayülün ardından öne çıkan 4 adayla Başbakanlık Konutu’nda yaptığı görüşme sonunda Ömer Cihat Akay’a göreve devam etmesini tebliğ etti.

AK Parti İzmir Başkanı Belli Oldu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan il başkanlığına aday olarak gösterilmesi muhtemel 4 isim; İl Başkanı Ömer Cihat Akay, İl Genel Meclisi eski Grup Başkanvekili Uğur Türkan, eski Başbakan Yardımcısı Ekrem Pakdemirli'nin oğlu Bekir Pakdemirli ve İl Genel Meclisi Grup Başkan Vekili Nazmi Kalyoncu önce ayrı ayrı görüştü. Ardından 4 ismi yeniden konutuna çağırarak kararını açıkladı.

Başbakan Erdoğan’ın bu görüşme sonunda mevcut Başkan Ömer Cihat Akay’a göreve devam etmesini tebliğ etti. Erdoğan Akay'a yeni yönetimde Türkan, Pakdemirli ve Kalyoncu'nun da bulunması yönünde talimat verdi.

9 Haziran’daki kongrenin ardından yeni dönemde yeniden başkan olacak Ömer Cihat Akay, Başbakanlık Konutu’ndaki zirvenin ardından şöyle konuştu: "Sayın Başbakanımızla çok olumlu bir görüşme yaptı. İnşallah bundan sonra birlik-beraberlik içinde yolumuza devam edeceğiz. Sayın Başbakanımız diğer üç arkadaşımızın da yönetime alınması yönünde talimat verdi. Yeni Yönetim Kurulunu bu arkadaşlarımızla oluşturacağız. 2014 yerel ve 2015 genel seçimlerini yönetecek nitelikli bir kadro kuracağız. Ama önce 9 Haziran’da Başbakanımızın da katılımıyla coşkulu bir kongre gerçekleştirerek yeni dönemin startını vereceğiz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2012, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER