AK Parti Çeşme'den Suç Duyurusu

AK Parti Çeşme İlçe Başkanı Alpaslan Ertürk,Gençlik Kolları Başkanı İlter Etike,Kadın Kolları Başkanı Fulya Barboros ve ilçe teşkilatı mensupları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu. Partililer suç duyurusunun ardından Çeşme Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı.

AK Parti Çeşme'den Suç Duyurusu
Alpaslan Ertürk yaptığı açıklamada, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu yaptığı konuşmalar ve sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanımız, partimizin kurucu Genel Başkanı ve AK Parti hareketinin siyasi lideri Recep Tayyip Erdoğan’a asla kabul edilemeyecek hakaretlerde bulunmuştur. Bu ülkede siyasi nezaketten yoksun, siyasi ahlaktan yoksun bir profil olarak sayın Cumhurbaşkanımız için kullandığı ‘Diktatör bozuntusu’ lafını kendisine iade ediyoruz ve söylemlerini kınıyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı seçiminde 27 milyon seçmenin teveccühü ile yüzde 52 oy almış ve Türkiye Cumhuriyeti tarihinde milletin oyuyla seçilen ilk Cumhurbaşkanı olmuştur. Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanımıza karşı kullanmış olduğu yakışıksız, edebe ve hukuka aykırı bu ifadelerin karşılığında partili üyelerimize suç duyurusunda bulunmak üzere buradayız. Çeşme AK Parti ailesi olarak siyasi ahlaktan yoksun bu üslubu ret ediyoruz. Kılıçdaroğlu’nun bu hakaretleri sadece sayın Cumhurbaşkanımıza değil, ona oy veren seçmene, millete ve millet iradesine bir hakaret olduğu herkes tarafından bilinmelidir” dedi.
 
Açıklamanın devamında Ertürk, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Kılıçdaroğlu tarafından yapılan hakaret neticesinde bu konuyla alakalı olarak ilçe kurul yönetimimiz, kadın kolları ve gençlik kolları başkanımızla beraber savcılığımıza suç duyurusunda bulunduk. Aşağı yukarı 100-150 civarında bir katılım oldu. Bunlarla ilgili olarak artık adliyeye intikal etti. Konu bundan sonrasında adli makamların yapacağı iştir” ifadelerine yer verdi.
 
Basın açıklamasının ardından partililer adliyeye girerek, Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2016, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER