Agora'da Moda Rüzgarı

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tasarım Bölümü öğrencilerinin “Defile 15" adlı couture ve köstüm defilesi 25 Aralık akşamı Agora Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşecek.

Agora'da Moda Rüzgarı
Agora Alışveriş Merkezi; İEÜ Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü öğrencilerinin "Defile 15" adlı defilesine ev sahipliği yapacak. 25 Aralık Cuma günü saat 18.00 ve 20.00’de gerçekleşecek defilede Lewis Caroll’un “Alice Harikalar Diyarında" eserinden esinlendikleri kostümleri, “tekrar eden zaman" başlıklı deneysel giysileri ve “müzik yıldızlarının ikonik stilleri" ile "Ege’nin incisi" temalı tasarımları, izleyenlerin beğenisine sunulacak.
 
Yeni yıl öncesi görsel bir şölenle tasarımların sergileneceği defilede 48 öğrenciye ait 95 tasarım yer alacak. Saat 18.00’de başlayacak defilede; Yrd Doç Dr. Arzu Vuruşkan ve Öğretim Görevlisi Jörn Fröhlich tarafından yürütülen tasarım stüdyosundaki 4. sınıf öğrencilerinin deneysel couture çalışmaları sunulacak. Son sınıf öğrencilerinin güz dönemi defilesi içi “tekrar eden zaman" temalı tasarımlar üretti. Defilenin ilk bölümünde 14 öğrenciye ait 59 tasarım sergilenecek. Saat 20.00’de başlayacak ikinci bölümde 2. 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin tasarımları sergilenecek.
 
Türkiye’nin ilk mankenlerinden ve mankenlik ajansı kuran Başak Gürsoy’un gerçekleştireceği defilede, defile organizasyonu ve koreografisi dersi alan öğrenciler, tasarımları sergileyecek.
 
Agora Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Hasan Noyan; her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdikleri İEÜ yılsonu defilesine bu yıl da ev sahipliği yapmaktan ve gençlere destek vermekten büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Noyan, bu görsel şölene tüm moda severleri davet etti.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 12:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER