'Afrin'de Batı'ya cevap verdik'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Zeytin Dalı Harekatı'nın 58. gününde Afrin'de Türk Bayrağı'nı asarak Batı'ya en güzel cevabı verdiklerini söyledi.

İzmir'de Bayraklı Kaymakamlığı'nın organize ettiği Yaşlılar Haftası 50 Altın Yıl Projesi Yemeği'ne katılan Hamza Dağ, aile kurumunun önemine dikkat çekerek, "Devleti oluşturan birçok unsur var, ancak en temelinde aile gelir. Dünyada geriye doğru giden bir Batı kültürü, ilerleyen bir Anadolu kültürü var. Batı genç nesli ve aile kültürünü kaybetti. Birinci Dünya Savaşı'yla geçmişle olan bağlarımızı koparmaya çalıştılar, ama bizim aile kurumumuz sayesinde bunu başaramadılar. En son bizi tarihimizden koparmak isteyenlere 18 Mart'ta Afrin'e Türk Bayrağı'nı asarak en güzel cevabı verdik" dedi.

Milletvekili Hamza Dağ, "Afrin'de savaşan askerlerimizin hepsi ilk eğitimlerini aile içinde aldı. Vatan, bayrak, ezan, millet ve devlet konusunda ne kadar hassas olduklarını gösterdiler" yorumu yaptı. Batıda ebeveynlerin çocuklarıyla selamlaşmaz hale geldiğini ifade eden Hamza Dağ, "Batıda gençler erken yaşta ailelerini terk ediyorlar. Yaşlılar Haftası'nda aile kurumuna dikkat çekilmesini takdir ediyorum. Aile ve akraba bilincini devam ettirip, ilerletmeliyiz. Bunu gerçekleştirmek zorundayız. Ülkemizde genç nüfusun devamı için Sayın Cumhurbaşkanımızın her evlilikte söylediği 3 çocuk olayı gerçekten çok önemli" diye konuştu. 12 yıldır evli olduğunu, yemeğe katılan yaşlı çiftlerin evlilikte en az 50 yılı geride bıraktığını dile getiren Dağ, "Rabbim bize de 50 yıllar nasip etsin" dedi.

FİNCAN HEDİYE EDİLDİ

Yaşlılar Haftası 50 Altın Yıl Projesi'nde yaşlı çiftlere kahve fincanları hediye edildi. Yaşlılarla tek tek selamlaşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, yemeğin ardından etkinlikten ayrıldı.

Organizasyona Bayraklı Kaymakamı Adem Arslan ve Bayraklı AK Parti İlçe Başkanı Özgür Hızal da katılırken, evlilikte 61 yılı geride bıraktığını belirten Saniye Tosun ise kısa bir konuşma yaparak evliliğin kutsal olduğunu, sadakat, sevgi, saygı ve hoşgörü gerektirdiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2018, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER