Adeta Mozaik Şöleni

Marble 24. Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı, sanayiciliği olduğu kadar sanatı da bünyesinde barındırıyor. Haas Taş Sanatları tarafından yapılan mozaikler büyük ilgi çekiyor.

Burak Cilasun / Ben TV

Marble 24. Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı her ne kadar sık sık dev mermer bloklarla gündeme gelse de taşın en küçük haliyle ortaya çıkarılan mozaikler de görücüye çıktı.

Fuara daha önce de katılım gösteren Antakya merkezli Haas Taş Sanatları, mozaik tablolarla adeta görsel bir şölen yarattı. Mustafa Kemal Atatürk portresinden Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethinin resmedilmesine, Osman Hamdi Bey'in 'Kaplumbağa Terbiyecisi' eserinden türlü eserlere kadar onlarca mozaik tabloyu ziyaretçilerle buluşturan Haas Taş Sanatları CEO'su Mustafa Karabay, Ben TV mikrofonuna fuarı yorumladı.

Karabay, "Biz fuara 3. kez katılıyoruz. Bu yıl geçen yıla göre daha hareketli başladı. Geçen sene Amerika'dan Avrupa'ya ve Hindistan'a kadar çok farklı bölgelere ulaştık. Yabancılar kültürümüzün resmedildiği çalışmaları çok beğeniyorlar. Şu anda müşterilerimizin yüzde 90'ı yabancılardan oluşuyor. Önümüzdeki yıllarda hedefimiz iç piyasada da yükselişe geçerek yurt içi portföyümüzü de yurt dışıyla aynı orana çıkarabilmek." dedi.

Karabay ayrıca en çok ilgi gören ürünlerinin de Osman Hamdi Bey'e ait olan 'Kaplumbağa Terbiyecisi' adlı eserin olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER