Acıya Alman Desteği

Almanya’nın Mittlerer Niederrhein bölgesinden 15 işadamı, Ege Bölgesi Sanayi Odası’nı ziyaret etti. Heyete başkanlık eden Wolfram Lasseur, Ankara Kızılay’daki patlamadan duyduğu üzüntüyü vurgulayarak,"Yaşanan olay bizi de derinden üzdü. Yanınızda kalarak mesaj vermek istiyoruz. Her şeye rağmen buradayız" dedi.

Acıya Alman Desteği
Alman işadamları heyeti, EBSO’yu ziyaret etti. Ziyarete Heyet Başkanı Mittlerer Niederrhein Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Wolfram Lasseur, destek mesajı verdi. Lasseur, "Yaşanan olay bizi de derinden üzdü. Yanınızda kalarak mesaj vermek istiyoruz. Bu saldırıya ticaret ve işbirliği ile karşılık vermek istiyoruz. Dünyada bunlar olsa da her şeye rağmen buradayız. Türk- Alman dostluğuna inandığımız için buradayız" dedi.
 
EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar da dünya liderlerinden Ankara konusunda destek istediğini belirtti. Yorgancılar, "Dünkü olaydan dolayı bir şey yapamamanın getirdiği acıyı çektim. Bu ülke bunları hak etmiyor.Türkiye terör ile yaşamak mecburiyetinde değil. Fransa’daki saldırı sonrasında dünya liderleri Hollande ile birlikte yürüdüler. Ankara’daki acı olaydan sonra Rusya, ABD, İngiltere, Fransa gibi ülkelerin devlet başkanları açıklama yaptı. Yanımızda olduklarını sadece beyanlarıyla değil, Fransa’da olduğu gibi terörün üstesinden tekrar gelebilmek için çalışmayla sonuçlandırılacağına inanıyorum" dedi.
 
İzmir ve Türkiye ile Almanya arasındaki ticari ilişkilere değinildi ve işbirliği olanaklarının artırılması için ikili görüşmelere geçildi.
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 16:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER