450 kişinin işine son verildi!

Ege Üniversitesi bünyesinde çalışan 450 personel gerekçesiz bir şekilde işten çıkarıldı. Karar taşeron yasasındaki düzenleme sonrasında işçilere müjde olarak nitelenen gelişmenin ardından yaşanınca, şok etkisi yarattı.

450 kişinin işine son verildi!

Hükümetin 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yaptığı taşeronda düzenleme sonrasında yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için hamleler gerçekleşirken İzmir’de beklenmedik bir gelişme yaşandı.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko ve Genel İş Sendikası Genel Başkanı Remzi Çalışkan’ın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ile gerçekleştirdiği görüşme ve süreçte sendikaların mücadeleleri sonuç vermiş, yeni bir düzenleme yapılmıştı.

İşçilere müjde niteliği taşıyan gelişme sonrasında Ege Üniversitesi’nde 450 kişinin gerekçesiz işten çıkarıldığı belirtildi.

Üniversite bünyesindeki tüm birimleri kapsayan işten çıkarmalar sonrasında işçilerin rektörlük binası önünde toplanmaya başladığı ifade edildi.

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, “Beklenmedik bir gelişme yaşadık. Şu an rektörlüğün önündeyiz. İşçi arkadaşlarımız toplanıyor. İşten çıkarma tüm birimlerdeki personel arkadaşları kapsıyor. Hiçbir açıklama yapmadan işten çıkarılanların TC kimlik numaralarını yazmışlar ve panoya asmışlar. Şu an sayı 450 ama yükseleceği söyleniyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2018, 10:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER