'2019'da Büyükşehir'i alacağız'

AK Parti İzmir İl Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Ahmet Uğur Baran yerel siyaset üzerinden çarpıcı değerlendirmeler yaptı.

'2019'da Büyükşehir'i alacağız'

Ben TV'de Burak Cilasun'un sunumuyla ekrana gelen Rota Siyaset programının son konuğu AK Parti İzmir İl Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Ahmet Uğur Baran oldu. 

AK Parti İzmir İl Başkanlığı Engelliler Koordinasyon Merkezi'nde yapılan faaliyetlerden bahseden Baran, engelliler için yapılan çalışmaları takip ettiklerini ve raporlar hazırladıklarını belirtirken "Geçmişte engelli çocuğu olan anneler ne acıdır ki evlatlarının kendisinden önce ölmesi için dua ederlerdi. Çünkü evlatlarını bırakacakları, onlara kendilerinden sonra bakacak kimse yoktu. AK Parti iktidarıyla birlikte çok şükür bu ortadan kalktı. Engelliler için e-kpss ve kura yoluyla devlet kurumlarında çalışmanın yolu açıldı. Eskiden aileler engelli evlatlarına bakarken, şimdi engelliler ailelerine bakabilecek konuma geldi. İlk defa AK Parti iktidarında engelli bir öğretmen ataması yapıldı." dedi.

"Engelsizmir yazmakla bitmiyor"

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin engelliler için yeterince çalışma yapmadığını, yaptıklarını da reklam olarak kullandığını savunan Baran, "Yaptıkları basit rampalara bile 'engelsizmiz' yazıyorlar. İyi de bunları yapmak zaten bir belediyenin görevi. Basit bir görevi yaptığınız için reklam yapabilir misiniz? Sahil kesimini düzenlemekle engellilerin yaşamı kolaylaşmıyor. Arka sokaklara gidin bakalım bu düzenlemelerin hangisi var. Bir de biliyorsunuz otobüslerde engelliler için biniş kolaylaştı ama aktarma diye bir bela var. Şimdi biz engelliler İZBAN'a ücretsiz binme hakkına sahibiz. Ancak yanımızda bize yardımcı olmak isteyen ailemiz, arkadaşımız 12 lirası yoksa binemiyor." ifadelerini kullandı.

"Bir tarafta vatanseverler..."

AK Parti'de Aydın Şengül'ün il başkanı olmasını ve cumhur ittifakını da değerlendiren Baran, "Sayın Şengül, yerel siyasette de, Ankara'da olduğu dönemde de kentimizi en iyi şekilde temsil etmiş bir isimdir. İl teşkilatımızın başına geçmesi elbette bize büyük bir ivme kazandırdı. Bunun meyvesini de 2019 seçimlerinde Büyükşehir'i kazanarak alacağımıza inancım tamdır. Cumhur ittifakı konusunda da ben cumhur ittifakı demektense vatanseverlerin bir araya gelmesi olarak görüyorum. Bir tarafta vatanseverler, diğer tarafta terör örgütleriyle iş birliği yapanlar ve diğerleri var. Bakın örneğin Kemal Kılıçdaroğlu Yenikapı'ya geldi ama samimi değildi ve bu zaten çok kısa sürede ortaya çıktı." dedi.

"Başbakanımız çok büyük emek verdi"

Siyasi kimliğiyle birlikte Altay Spor Kulübü'nde yönetim kurulu üyesi olan Baran, "Altay olarak başkanımız Özgür Ekmekçioğlu önderliğinde çok büyük bir ivme yakaladık. Stadımız da yükseliyor. Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım zaten İzmir'deki statlar için çok büyük bir emek verdi. Eğer kendisinin bu emeği olmasaydı kulüplerimiz daha bekliyor olacaklardı. Ayrıca Karşıyaka'da yaşanan tartışmalar da CHP'nin 'ceket koysak seçilir' anlayışının bir sonucu. Hüseyin Mutlu Akpınar Karşıyaka'yı ne bilir, ne de tanır. Karşıyaka'dan bihaberdir. Bu nedenle taraftarla yaşanan bu sorun da çok normal." dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER