19 Mayıs Ateşini Başkan Yaktı

Başkan Aziz Kocaoğlu '19 Mayıs Ateşi'ni yakarak etkinliklere start verdi.

19 Mayıs Ateşini Başkan Yaktı

Büyükşehir Belediyesi’nin Homeros Vadisi’nde düzenlediği 3 günlük gençlik kampı, renk görüntülere sahne oluyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından şenlik havasında kutlanan “19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı” kapsamında Homeros Vadisi’nde “Gençlik Kampı” kuruldu. İtfaiyeden sağlık ekiplerine, yiyecek ve içecek temininden güvenlik ve donanımlı çadırlara kadar her türlü ihtiyacın düşünüldüğü kampa, Ege Üniversitesi Dağcılık Kulübü, Anadolu İzcilik Grubu, İzmir Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi Üyeleri, Büyükşehir Belediyesi Abla- Ağabey – Kardeş projesi gönüllü takımı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve sporculardan oluşan yaklaşık 100 genç katıldı.

3 gün sürecek olan Homeros Vadisi’ndeki kampa katılan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “19 Mayıs ateşi”ni yakarak etkinliği resmen başlattı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği 19 Mayıs’ı, İzmir’de ilelebet, büyük bir coşku içinde kutlamak istediklerini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı, “Bu bayramlar, ülkemizin nasıl kazanıldığını bize anımsatan en önemli etkinlikler” diye konuştu.

Homeros Vadisi’ndeki doğal yapının korunması için büyük emek verdiklerini de hatırlatan Başkan Kocaoğlu, “5000 yıl önce buradaki kaynaktan çıkan suyu Smyra’ya götüren kanalları Amazonlar koruyordu. Şimdi bizler, hep birlikte bu suyu korumaya çalışıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2012, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER