1500 Polisle Şok Uygulama

İzmir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, kentteki huzur ve güven ortamını sürdürmek için 138 ayrı noktada 1500 polisin katılımıyla uygulama yaptı. Çalışmalar sırasında, haklarında arama kararı bulunan şüpheliler yakalanırken, ruhsatsız 3 tabanca ele geçirildi. İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, ''Haftanın farklı gün ve saatlerinde 150-200 noktada şok uygulamalar yapıyoruz'' dedi.

1500 Polisle Şok Uygulama
 
Türkiye’de son zamanlarda artan terör olayları ve bombalı saldırılar üzerine, ülke genelinde olduğu gibi İzmir’de de güvenlik önlemleri arttırıldı. Bu önlemler kapsamında, İzmir Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’nın talimatıyla kentin 138 ayrı noktasında, merkez, dış ilçe, Terörle Mücadele ile Güvenlik Şube müdürlüklerinde görevli olanların da aralarında bulunduğu 1500 polisle aynı anda yol kontrol uygulaması yapıldı. Çalışmalar kapsamında, toplam 2 bin 162 kişi kimlik kontrolünden geçirildi, haklarında arama kararı bulunan 17 kişi yakalandı. Öte yandan bin 447 aracın da sorgusu yapıldı. Aramalarda, ruhsatsız 3 tabanca, kurusıkı 3 tabanca, 1 bıçak ve bin 980 paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi. Ehliyetsiz araç kullanan 5 kişiye para cezası kesildi, 1 araç ise trafikten men edildi.
 
İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, "Biz zaten il merkezi ve dış ilçelerin hassasiyeti olan bölgelerinde gerek mahkeme izni gerekse de Valilik oluruyla bu tür uygulamaları yapıyorduk. Uyuşturucu, terör ve asayiş konularında hassas bölgelerde kontrollerimiz devam ediyor. Kentin giriş ve çıkışlarında da jandarma ile terör, göçmen kaçakçılığı, uyuşturucu ve asayiş olaylarına yönelik uygulamalarımız da devam ediyor. Şimdi de haftanın farklı gün ve saatlerinde 150-200 noktada şok uygulamalar yapıyoruz. Tüm bunları kentin huzuru için yapıyoruz, önümüzdeki günlerde de bu tip şok uygulamalar devam edecek" dedi.
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2016, 09:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER