Yeni ayda yeniliklere yeni bir Ben'e merhaba

'Yeni Ay'', yeni bir başlangıç ​​yapmak, yeni bir sayfa açmak veya yeni bir projeye başlamak için harika bir zaman kısacası yeni başlangıçlar ve aynı zamanda yeniye yer açmak için salıverme zamanıdır.

Yeni yepyeni bir aya daha girerken bu muazzam değişim ve dönüşüm zamanına katkıda bulunacak ve artık ihmale gelmeyecek ,şifalanmamıza yardımcı olacak şekilde, kalbimize dönme ,kalbimizi okuma ve en derinlerimizdeki sevgi,merhamet,şefkat,empatiyle buluşma zamanı  ❤
Sadece dışarıdakini değil öncelikle içeride ne varsa hafifletme,sadeleştirme ve öz sevgiye ulaşıp yeni bir ben yolculuğunda dev dalgaların karşısında dik durabilme,köklenme,yeniyi kucaklamak için kalbinin yakınlarında olma zamanı geldi! Gün öfkeleri korku kaygı ve şikayetleri şifalandırma zamanı.

Gün birlik beraberliğin değerini ama en çok kalbinin değerini bilme zamanı. Gün coşkuya sevgiye neşeye hizalanma zamanı.

Ve en önemlisi en son kendinize ve kalbinize ne zaman sevecen davrandınız ve yakınlaştınız hatırlayın.. Mükemmel olmaya çalışmak yerine olduğunuz gibi kendinizi sevmek ve varliğinızı kucaklamak ,derin nefeslerle iç gücünüğe bağlanıp dünyaya farklı gözlerle, farklı bakış açıları ile bakıp, ne kadar tek ve biricik olduğunuza şükredip, neşenin ,sevginin coşkunun rezonansına hizalanıp muhteşem geleceğinizi şimdide yaratabilirsiniz.

Arınmaya başlarken hangi yöntemi kullanacaksak kullanalım öncelikle kendimizi sevmekle başlayalım...
Şimdi nefesinizle içinize dönüp minik bir farkındalık çalışması yapıp kendinize şu soruyu sorun:
Hangi fazlalıkları serbest bırakmalıyım ? Gidecekler ve kalacaklar ,işe yarayanlar ve elenecekler..  Bunların yanında zihin beden ruh bütünlüğü için spor,yoga,pilates,meditasyon ve nefes tekniklerine sağlıklı beslenmeye de başlamak için , yazın rehavetini elemek ve yeni bir kış sezonuna güçlü bir savunma sistemi ile girmek muhteşem olur.

Cesaretimizin yıldızı kalbimizde..Öyleyse haydi harekete geçip yıldızımızı parlatalım.
Arka fonda ''sil baştan şarkısı çalarken Rumi'nin şu sözlerini hatırlayalım:
'Üzülme Yar’adan en zor zamanında sana umut gönderir .
Unutma en bereketli yağmur en kara bulutlardan gelir. ''
Yeni ayımız yeniliklerle,kutlu ,mutlu ,sağlıka, bolluk bereketle dolsun.

YORUM EKLE