"Tuvalet mevzusu"

Gamze Gürel yazdı...

"Tuvalet mevzusu"

İçeri girdim, hep aynı manzara..

Uzun bir kuyruk..

Hele bir öne adım at, o süslü püslü kadınlar , daha sen tuvaletin kapısına varmadan parçalarlar seni !

Neden erkekler tuvaleti önünde hiç kuyruk olmaz!? Daha kolay işedikleri için mi..? Ama biz kadınların anatomik olarak, boşaltma organlarına giden yol daha kısa değil mi? Hem erkeklerin bir yaştan sonra daha ağır bir şekilde işediğini varsayarsak, e yine tuvaletlerin kapılarında beklemiyorlar biz kadınlar kadar..

Şık ve eğlence yerlerinde genellikle kadınlar sadece tuvalet ihtiyaçlarını gidermek için gitmezler ayak yoluna..

Aynaya bakıp uzun uzun ruj sürmek, saç düzeltmek ,( sıfırdan makyaj yapanlar bile var) biz kadınların işemek kadar doğal ihtiyaçlarımız arasındadır neredeyse.. Buraya kadar iyi tamam..

Benim anlayamadığım ; kadınlar tuvaletinin kapısından içeri girildiği anda , giren kişiye karşı, nefret ve saçma bir üstünlük ifadesiyle bakmaları.. Sanki onlar, daha önceden geldiği için , tuvaletin hükümdarlığını ele geçirmişler de , gelen kişi o helanın egemenliğini almaya gelmiş gibi bakan, düşmanca gözler!

Yahu rujunuzu istemiyorum, sıranızın yerine geçmeye çalışmıyorum, önceden bir musibetim olmamış , Hatta ilk kez görüyoruz birbirimizi, neden o zaman bu saçma gerginlik!

Doğrusu görmedim hiç! Ama duyuyorum ve izlediğim filmlerden de anladığım kadarıyla erkekler tuvaletinde böyle gerginlikler olmuyor, hatta yan yana işerken muhabbet bile ediyorlar. Birbirlerine bakıp santim kıyaslaması yaptıklarını düşünüyordum ama yok ! Öyle bir şey yokmuş ) Ben erkeklerin büluğ çağında santim hesabıyla yarıştıkları günler hala sürüyor sanıyorsam demek ki.. Değilmiş! O konuda bari olgunlaşmışlar.. Neyse..

Eğer normal bir günümdeysem, saf ve mutlu ifademle girdiğim tuvaletten inanılmaz bir hırs ve asap bozukluğu ile ayrılıyorum ..

Hayatım boyunca sistit olduğum için gittiğim tüm mekanların ,alışveriş yerlerinin vs.. tuvaletlerini iyi bilirim ben!.. Hepsinde kadınların tavırları çoğunlukla aynı ..Ben mi , artık akıllandım tuvalet kapısından tüm silahlarımı kuşanmış bir şövalye gibi giriyorum içeri..

Çok mu çok kıskancız yoksa!? .. Biz kadınlar daha mı bir egolu acaba ?

Erkeklerin bize tapmalarını beklerken birbirimize olan bu hırs bu kıskançlık niye..?

Karşı cinsimizin, bizi; güzellik, beceriklilik, ( akıllı da demek lazım ama erkeklerin akıllı kadın kıyaslaması pek işlerine gelmez) seksilik, anaçlık ile kıyaslamaları yüzünden birbirimize düşüyoruz sanırım..

Bu , ‘’ ben ondan daha iyiyim ‘’ yarışı yüzünden birbirimize sokuyorlar bizi.. Sonra biz saçma sapan işlerle uğraşırken onlar dünyayı yönetiyorlar. Ve erkek egemen bir toplumu dayıyorlar yüzümüze ..

Erkek egemen toplumdaki dünyayı yeterince gördük.. Savaşlar ,açlıklar bitmiyor. Kısacası ellerine yüzlerine bulaştırdılar, şu dünyayı yönetme işlerini..

Hadi o zaman kızlar , iş başa düştü!.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çınar
Çınar - 3 yıl Önce

Sıranın çokluğu çocukları genelde annelerin tuvalete tutma mevburiyeti mi acaba sıranın uzunluğu ayrıca bu yazı bir kadını ancak bir kadın ezere çok güzel bir örnek.........

Hasan Çabukel
Hasan Çabukel - 3 yıl Önce

Kadınların yönettiği bir dünya harika olur en kısa zamanda gerçekleşmesi dileyiğle. Çok güzel bir konuya deyinmişsiniz...

Osman Altıntaş
Osman Altıntaş - 3 yıl Önce

Gerçekleri cesurca ve espiri katarak yaptığınız anlatım çok ilgi çekici ve güzeldi ancak; sonuç bölümünde kadınlar kendi aralarında gerginlik ve triplik yaşarken dünyayı erkeklerden daha iyi yöneteceklerine inanmak zor.

Yaşar Özmen
Yaşar Özmen - 3 yıl Önce

Kutluyorum. Güzel bir noktaya değinmişsiniz.

Yaşar Özmen
Yaşar Özmen - 3 yıl Önce

Yazı oldukça akıcı, sıradan bir konuymuş gibi geliyor ilk bakışta ama gerçekten felsefi bir yaraya parmak basılmış.Hepimize yetecek kadar sevgi vardır bu dünyada; kadınlar üretken yanlarını bu alanda da kullanabilirler aslında...

SIRADAKİ HABER