Tektaş pırlanta yüzük seçimi rehberi

Pırlanta ile dizayn edilen en şık ve en güzel yüzük modelleri ile sevdiklerinize unutulmaz bir mutluluk yaşatabilirsiniz.

Tektaş pırlanta yüzük seçimi rehberi

En özel anları taçlandıran ve en anlamlı hediye seçeneklerinden biri olan tektaş pırlanta yüzük modelleri artık evlilik tekliflerinin de vazgeçilmezlerinden biri haline geldi. Tasarım seçenekleri gün geçtikçe artıyor ve herkesin kendi zevklerine ya da stiline uygun bir model bulması da kolaylaşıyor. Peki, seçim yaparken nelere dikkat etmeli? İşte yanıtlar.

Nedir Bu 4C Dedikleri?

Öncelikle pırlanta yüzük satın almayı planlıyorsanız 4C hakkında da fikir sahibi olmalısınız. Bunlar pırlantanın değerini yani fiyatını da doğrudan etkileyen unsurlardır. Hatta pırlanta yüzük modellerinin fiyatlarının çok yüksek oranda bu unsurlar doğrultusunda belirlendiğini söyleyebiliriz.

  • Colour (Renk)
  • Clarity (Berraklık)
  • Carat (Karat)
  • Cut (Kesim)

Doğanın parmak izleri olarak adlandırılan pırlantaların her birinin kendine has özellikleri olabiliyor. Örneğin dışarıdan bakıldığında bu değerli taşların şeffaf olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak D’den Z’ye kadar uzanan renk sınıflandırmaları bulunuyor ve bunlar da fiyatı etkiliyor.

İşçilik Kalitesi Çok Önemli!

Muhteşem bir görünüm sergiliyor olsa bile kalitesiz bir işçilikle hazırlanan pırlanta tektaş yüzük modellerinin uzun süre kullanılabilmesini beklemeyin. İşçilik kalitesinin düşük olması, yüzüklerin estetik duruşunu da sekteye uğratabiliyor. Ayrıca pırlanta taşın düşmesi gibi bir risk de doğuyor. Sonuç olarak modelin güzelliği kadar işçiliğin kalitesi de önemlidir.

Günlük Kullanıma Uygun Tektaş Yüzükler de Var!

Seçtiğiniz pırlanta yüzüğü sadece özel günlerde kullanmak zorunda değilsiniz. Günlük hayatınızda kullanabileceğiniz tasarımlar da uzun zamandır seçenekler arasında mevcut. Hatta alyansınız ile aynı parmağınıza takabileceğiniz bir tasarımla hazırlanan modellere de yönelebilirsiniz. Özellikle evlenme teklifi için alınan tektaş yüzüklerde bu modellere yönelmekte fayda olacaktır.

Altınbaş İnternet Sitesine Uğrayın!

Tektaş pırlanta yüzüklerde geniş model seçeneği arasından seçim yaparken aynı zamanda düşük fiyatla ödeme yapmayı hedefleyenler soluğu Altınbaş internet sitesinde alıyor. Siz de rotanızı bu adrese çevirerek her bütçeye uygun olan ve farklı stillere hitap edebilecek tasarımları bir arada inceleyebilirsiniz. Düşük fiyatla sipariş verebilir ya da ayırdığınız bütçeyi en verimli şekilde kullanabileceğiniz tasarımları seçebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER