Sıcak ve farklı 2022 yazı

Dünyaca ünlü saç tasarımcısı Harun Cici’yi sosyal bir tasarımcı olarak tanımlamak hiç de yanlış olmaz. Mesleğiyle bütünleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle her zamankinden daha yoğun günler geçiren Cici ile 2022 yazına dair saç modellerini ve pandemiyle birlikte yeniden şekillenen trendleri konuştuk.

Sıcak ve farklı 2022 yazı

BEN HABER/

Sezonun anahtar kelimelerini değişim ve farkındalık olarak tanımlayan Cici’nin sezona dair ipuçlarına gelin yakından bakalım.

Farklılık Zamanı
Yaz ayının kendini iyice hissettirmeye başladığı şu günlerde saçlarda değişiklikler yapılmaya başlandı. 2022 yaz sezonunun saç modasının tam anlamıyla ‘Farklılıklar Yılı’ olduğunu söyleyen Cici, "Pandemide evde olduğumuz için herkes doğal saç kullandı. Bir anlamda kendinin kuaförü oldu ve artık bundan çok sıkıldı. Farklılık, yapılı görünüm isteği ve pandeminin izlerini unutturacak saç uygulamaları bu yaza damga vuracak" dedi. 

Kat modası saçlarda hakim olacak
Pandemi süreci boyunca doğal, dalgalı saçların daha çok tercih edildiğini belirten Cici, şunları söyledi: "Bu yaz sezonunda, uzun ve içlerine gizli kat kesilmiş saçlar moda olacak. Tabi bir de 70’ler dediğimiz dalgalı kesimler ve abartılı modeller geliyor. Kahkül ve perçemler de bu sezonun olmazsa olmazları arasında. 70’ler dediğimiz özgür katlar modası saçlarda hakim olacak. Uzun saç modası devam ederken, orta boy saçlar ve düz küt saçlar da görülecek. Herkesin değişime açık olduğu bir yaz dönemi olacak.’’ 

Sıcak ve samimi tonlar revaçta
Ünlü saç tasarımcısı Cici, bu yaz moda olan renklerden de bahsetti. Cici, "Bu yaz öne çıkan renk, bal köpüğü ve tonları olacak. Bal tonları ile yapılan ombre ve balyaj geliyor. Daha sıcak, açık ve samimi görünen tonlara geçişler kullanılacak. Bunun dışında kahve ve bal tonları, sarılar, bitter çikolata rengi içinde bal yansımalarını göreceğiz. Tabii ki olmazsa olmaz tek renk saçlar da revaçta olacak.” 

Mezuniyet ve düğün saçları 
Dijitalleşen dünyanın etkilerinin kendi mesleklerine de yansıdığını belirten Cici, “Eskiden genç kızlar, gelinler ellerinde gazete ve dergi küpürleriyle bizlere gelirdi. Şimdi telefondan gösterdikleri fenomenlerin saçlarından istiyorlar. Açık hava ve kır düğünlerinin popüler olmasının gelin saçlarına da doğallık ve canlı çiçekler olarak yansıdı. Mezuniyet için gelen genç hanımları da doğal saçlar için yönlendiriyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2022, 12:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER