Save Ralph sosyal medyanın gündemine oturdu

Son birkaç gündür sosyal medyanın gündeminde, Türkçe karşılığı Ralph'i Kurtar olan Save Ralph adlı kısa film yer alıyor

Ralph adında bir deney tavşanına yer verilen bu kısa film, özellikle kozmetik markalarının tercih ettiği hayvanlar üzerinde test yapma zorbalığına dikkat çekiyor. Hazır bu duyarlılığa karşı yeni bir soluk gelmişken, hayvanlar üzerinde deney yapmanın ne kadar acımasız olduğunu ve hangi markaların deneysiz yani cruelty free sertifikasına sahip olduğunu anlattık.

Her gün kişisel bakımımız için onlarca ürün kullanıp, bu ürünlerin elimize ulaşana kadar hangi aşamalardan geçtiği konusunda zaman zaman duyarsız kalabiliyoruz. Halbuki birçok marka, bize yarar sağlayan ürünlerin bu hale gelebilmesi için acımasız yöntemlere başvuruyor. 

Bu acımasız yöntemlerin toz pembe olduğunu düşünüyorsanız bir hayli yanılıyorsunuz. Onlarca tavşan, fare ve maymun gibi deney hayvanları, özellikle kozmetik ürünlerinin geliştirme aşamasında çeşitli testlere tabii tutuluyor. Bu testler sırasında kimi canlı uzuvlarını kaybedebilirken, kimisi de vücutlarına verilen kimyasallara dayanamayarak can veriyor. 

Yukarıda izlediğiniz kısa film, son birkaç gündür sosyal medyanın gündemine oturmuş durumda. Deney hayvanı olarak yetiştirilen Ralph’ın acılarla dolu hayatı, ironi ile başarılı bir şekilde anlatılmış. Ricky Gervais, Zac Efron gibi başarılı oyuncuların seslendirmelerini yaptığı kısa film, özellikle kozmetik markalarının hayvanlara uyguladığı işkencelere dikkat çekiyor. 


 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2021, 16:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz  öğ
Deniz öğ - 3 hafta Önce

O göz çıkma zanezi çok korkutucu

SIRADAKİ HABER