Saç Renklerine Göre Yazlık Makyaj

Özellikle yaz geldiğinde daha bir özenilir ve önemsenir makyaj. Hanımlar saç renklerini de göz önünde bulundurarak en etkili makyajı yapmaya gayret gösterirler. Aslında en başarılı makyaj ten rengine ve saç rengine uygun makyajdır.

Saç Renklerine Göre Yazlık Makyaj
Bu konuda oldukça başarılı hanımlar için birkaç fikirde bizler önerelim.
 
Eğer sarı bir saç renginiz varsa sizlere hafif bir makyaj öneririz. Özellik yaz aylarında sıcak havalarda düşünülecek olursa hafif bir makyaj hem şıklığı garantilemiş olur hem de sıcakta bunaltmamış olur. Sarı saç kullanan hanımlar göz makyajlarını bir nebze daha belirgin yapabilirler.
 
 
Siyah saç kullanan hanımlar ise özellikle göz çevresinde daha hafif renkler tercih etmeliler. Yine ruj kullanımında da daha pastel renkleri kullanmaları görünümün daha hoş olmasını sağlayacaktır.
 
 
Kızıl saç kullanan hanımlar açık tonlarda makyaj yapmalılar. Çünkü zaten iddialı olan bir saç rengi tecrit ettikleri için görünümün yerinde ve hoş olmasını sağlama adına makyajda daha mütevazı renkler kullanmalılar. Kızıl saç kullanan hanımların göz makyajında tercih etmeleri tonlar fazla kısıtlanmaz.
 
Kaynak: pembeportakal.com
Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER