Piezo burun estetiği nedir?

Piezo burun estetiği, buru kemiği kırılmadan ve burundaki sinir damarlarına zarar vermeden yapılan bir işlemdir. Burun estetiği konusunda en son gelişen teknolojilerden biridir.

Piezo burun estetiği nedir?

Piezo Burun Estetiği Hangi Burun Yapıları İçin Uygundur?

Piezo burun estetiği hemen hemen her burun yapısı için uygundur. Bu işlem sadece burun estetiği için yapılmaz burun yapısında oluşan kemik eğriliğini düzeltmek için de uygulanır.

Horlama Tedavisine İyi Gelir mi?

Horlama problemi genellikle kemik eğriliğine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Burun tıkanıklığı, vücudumuzda oksijeni azaltarak, yeteri kadar nefes almayı engeller ve bu sayede horlama problemini ortaya çıkarabilir. Piezo cerrahi işlemde burun yapısı başarılı bir şekilde düzeltildikten sonra gerek duyulduğu takdirde kemik yapısı da düzeltildiği için daha güzel bir burun yapısına sahip olurken, horlama probleminin de ortadan kalkmasına yardımcı olabilir.

Piezo Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Önceden burun estetiği ameliyatlarında burun kemiği kırılarak müdahale ediliyordu. Ameliyat sonrası hastalarda sık olarak karşılaşılan şikayetlerden biri de burunda morarma ve şişme meydana gelmesiydi. Hızla ilerleyen teknoloji sayesinde piezo  burun estetiği yapılırken, burundaki kemiklerin kırılmasına gerek kalmadan, ultrasonik dalgalar ile buruna şekil verilmektedir.

Piezo Burun Ameliyatı Kaç Saat Sürer?

Ameliyat şekline göre süre farklılık göstermektedir. Eğer açık burun ameliyatı yapılacaksa ameliyat süresi yaklaşık 5 saat sürmektedir. Kapalı burun estetiği işleminde ise süre biraz daha kısalmaktadır. Her hastanın burun yapısı farklı olduğu için ameliyat süreleri arasında farklılıklar olabilir. Uzman bir hekim tarafından muayene edildiğiniz zaman size ameliyat süresi ile ilgili net bir bilgi verilebilir.

Piezo Burun Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Normal olarak yapılan burun ameliyatların aksine burun kemiği kırma işlemi yapılmadığı için yüzde morarma ve şişme minimum seviyede meydana gelir. Hastanın sadece bir gece hastanede kalması yeterli olacaktır. Daha sonra evde kısa bir süre tamponlarla idare edildikten sonra tamponlar çıkarılınca normal hayata dönülebilir.

Piezo burun estetiği ile alakalı daha detaylı bilgi alabilmek için https://evrenhelvaci.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER