Osmanlı mı, Hint mi? Tercih Sizin

Kültürümüzün vazgeçilmez parçalarından biri olan Kına gecesi yeni trendlerle artık modaya ayak uyduruyor. Moda ve kıyafet trendleri hızla değişiyor ancak kına gecesi elbiselerinin etnik detaylı tasarımları, geçmiş ve bugünün harmanlanması olarak her yıl yeniden yorumlanıyor.

Osmanlı mı, Hint mi? Tercih Sizin
 
MERVE KABA / BEN HABER
 
Kültürümüzün vazgeçilmez parçalarından biri olan Kına gecesi yeni trendlerle artık modaya ayak uyduruyor. Moda ve kıyafet trendleri hızla değişiyor ancak kına gecesi elbiselerinin etnik detaylı tasarımları, geçmiş ve bugünün harmanlanması olarak her yıl yeniden yorumlanıyor. 
 
Uzun bir süre unutulmaya yüz tutmuş geleneklerimizden biri olan kına gecesi, günümüzde organizasyon firmalarının bu işe el atmasıyla çok farklı konseptlerde gerçekleşen davetlere dönüştü. Sadece kına gecesi organizasyonu yapan firmalar çok fazla olmamasına rağmen, bu firmalara gelen yoğun talepler ''kına gecelerinin'' hayatımızda bundan sonra daha çok yer edineceğinin göstergelerinden birisi.
 
 
 
HİNT KINA GECESİ KONSEPTİ
 
Hindistan temasının hakim olduğu, son zamanlarda kına gecelerinde çok rağbet gören ''Hint kınası motifleri'' popülaritesinin artması ile birlikte tamamen bir konsept haline dönüştü. Canlı renklerin ve birbirinden güzel objelerin kullanıldığı Hint kınası teması ile rengarenk bir kına gecesi organizasyonu yapabilirsiniz. Özellikle kullanılan renkler arasında fuşya, turuncu, sarı, mavi, yeşil gibi canlı renkleri içinde barındıran konsept, canlı çiçekler, renkli kumaşlarla kaplanmış puflar, şık kadehler, mumlar ve Hint esintileri taşıyan peçeteler konseptin göze çarpan detayları arasında.
 
 
Hint kınası konseptinde muhteşem işlemeleri ile göz kamaştıran Hint kızı imajını da kullanarak temayı tamamlayabilirsiniz. Tüm işlemeleri el emeği ile işlenmiş Hint elbiseleri, kıyafetleri destekleyen kalabalık ve göz alıcı aksesuarları, omuza atılan şallar, işlemeli büstiyer ve balık model eteklerle tam bir Hint kızı görünümünü sağlayabilirsiniz. Dekorasyon ve kıyafetler dışında konseptin olmazsa olmazları arasında özel Hint motifleri ve figürlerle hazırlanan kınalar. Küçük bir ekip organize etmeniz gereken Hint kınalı dövmeler ile misafirlerinize hem eğlenceli hem de unutulmaz bir sunum hazırlayabilirsiniz.
 
 
 
OSMANLI KINA GECESİ KONSEPTİ
 
Osmanlı kına konsepti görsel anlamda çok zengin ve başlı başına ihtişamlı bir konsepttir. Dekorasyonda Osmanlı ruhunu yansıtmak için bakır dekoratif ürünler, sini ve sedirler, davet masalarında Osmanlı motifleriyle süslenmiş şamdanlar, mumlar ve gelin adayı için hazırlanan sultan tahtları konseptte göze çarpan detaylar arasında. Kına gecesi denilince ilk akla gelen rengin hakim olduğu kırmızı, Osmanlı saray kınaları konseptinin de ana renklerindendir.
 
 
 
Saray renklerinden olan zümrüt yeşili, kahve rengi ve altın sarısı detaylar, kırmızı hakimiyetinin yanı sıra kullanılan renkler arasındadır. Kadife, ipek, saten, atlas, tafta gibi kumaşların üzerine işlemelerle detaylandırılan kaftanlar Osmanlı kına konseptinin en önemli ayrıntıları olarak karşımıza çıkıyor. Osmanlı kına konseptinde kaftanları kadar önemli bir diğer detay ise saç aksesuarlarını da kullanmayı unutmamak lazım.
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER