Karın germe prosedürü ile karın yapınız pürüzsüz görünsün

Kadınların gençlik yıllarından sonra vücutlarında birçok değişim yaşanır. Sık kilo alıp vermek, özellikle hamilelik döneminde bebeğin besleneceği düşüncesiyle fazla yenilen yemekler, hareketten yoksun bir yaşam biçimi ve art arda yapılan doğumlar karın yapısının büyümesi ile karın sarkmasına neden oluyor. Yapılan diyetler ve spor ise çoğu zaman işe yaramıyor. Karın bağ dokusu yapısı nedeniyle bu bölümde esnemiş ve gevşemiş olan deri yapısının toparlanması neredeyse imkansız hale geliyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Leyla Arvas karın germe prosedürleri sayesinde karın yapısının deformasyondan uzak gergin ve sıkı bir görünüme ulaştığını belirtiyor.

Karın germe prosedürü ile karın yapınız pürüzsüz görünsün

Tam Karın Germe (Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

Tam karın germe operasyonu hastane ortamında ve hastaya genel anestezi uygulanarak yapılır. Eğer hastanın karnında fazla oranda yağlanma bulunuyorsa operasyon öncesinde diyet programı uygulanır ve kişinin bir miktar kilo kaybı yaşanması hedeflenir. Operasyondan önce uygulanan diyet programında tüm karın yağları verilemeyebilir. Liposuction yöntemiyle erimeyen yağlar karın bölgesinden dışarı çıkarılır.

Sezeryan bölgesinden biraz daha uzun bir kesi yapılarak karın derisi açılır. Bu bölümdeki rektus adı verilen ön duvar kasları birbirine yakınlaştırılır ve sıkı bir şekilde dikilir. Bu şekilde iç korse etkisi yaratılır. Karın derisi ise gerdirilip kesi yapılan yerle birleştirilerek dikilir, fazla olan deri vücut dışına çıkarılır ve kayan göbek deliği izi ise yeniden oluşturulur.

Mini Karın Germe (Mini Abdominoplasti) Ameliyatı Nedir?

Mini karın germe ameliyatı yine tam karın germe ameliyatı gibi hastane ortamında ve kişiye genel anestezi uygulanarak yapılır. Tam karın germe ameliyatından farklı olarak sezeryan bölgesinden açılan mini bir kesi ile karın derisi göbek deliği altına kadar kaldırılır. Aynı şekilde kaslar birbirine yaklaştırılarak sağlamlaştırılır. Tam karın germe operasyonundaki gibi göbek deliği oluşturulmasına gerek duyulmaz.

Kimler Karın Germe Estetiği Yaptırabilir?

Karın germe estetiğini orta yaş ve üzeri kadınlar daha fazla tercih etmektedirler. Kalıtımsal olarak cilt elastikiyeti iyi olmayan kadınlar, gebelik sırasında fazla kilo alanlar ve normal hayatında sık kilo alıp veren kadınlar bu operasyonu yaptırabilirler. Operasyondan sonra doğum planlamasının yapılmaması yeniden oluşturulan ve birbirine yakınlaştırılarak oluşturulan karın yapısının deforme olmamasını sağlar.

Karın bölgesinde doğumdan ya da kilo alıp vermeden kaynaklı çatlak oluşumu olanlar, karın derisi aşağıya pubis bölgesine doğru inen kadınlar ile karın deformasyonundan kaynaklı psikolojik olarak negatif etkilenen kadınlar bu operasyon için uygun kişilerdir.

Karın Germe Operasyonundan Sonra Herhangi Bir İz Kalır Mı?

Karın germe operasyonlarında en çok sorulan sorulardan birisi de ameliyattan sonra iz kalıp kalmayacağı konusudur. Tam karın germe ve mini karın germe ameliyatlarında pubis bölgesinin üzerinden kesi işlemi yapılır. Sezeryan çizgisi olarak adlandırılan bu bölümden yapılan kesi tam karın germede biraz daha uzun olur. Karın germe operasyonuyla karın kasları normal anatomik durumuna geri getirilir. Operasyondan sonra deride dikiş yapılan bölümde kırmızı bir çizgi olur. Daha sonraki zamanlarda bu çizginin rengi pembe ve sonra da beyaza dönüşür. Ancak bikini içinde kalan bu bölüm dışarıdan belli olmaz.

Karın germe operasyonunda yapılan dikiş izinin belli olmaması için yapılması gereken bazı hususlar vardır. Karın germe operasyonundan sonra sigara içilmesi halinde izlerin görünürlüğü yüksek olur ve yara izleri uzun süre kapanmayabilir. Operasyondan sonraki 10 gün boyunca öne doğru eğik yürümek ve bu bölümdeki dikiş izlerinin açılmasına müsaade etmemek gerekir. Dikiş izlerinin gerilmesine sebep olacak her türlü hareketten kaçınmak gerekir.

Lazer uygulaması karın germe ameliyatı izlerini geçirmesine yardımcı olur. Bu izler için özel olarak üretilen krem ve bant kullanımı 6 ay boyunca düzenli olarak yapılmalıdır.

Operasyon Sonrasında

Karın germe operasyonu sonrasında 1-3 gün hastanede kalış süresi bulunur. Bandajlar ile beraber karın germe operasyonu sonrası için üretilmiş medikal korse takılır. Bu korsenin gece ve gündüz 6 hafta boyunca daimi takılma şartı bulunur. Operasyondan sonra ağır işler yapmamaya ve ağır sporlardan 3 ay kadar uzak durmaya özen gösterilmelidir. Ağrı oluşumları doktorun reçetelendireceği ağrı kesiciler ile geçirilebilir.

Karın Germe Operasyonu Fiyatları Nelerdir?

Sağlık bakanlığı onaylı merkezlerin internet ve haber sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Leyla Arvas’ın yapacağı karın germe operasyonuyla eski formunuza yeniden kavuşmak için İstanbul Quartz Clinique +90 212 241 46 24 numaralı telefonumuzu arayarak bizlere ulaşabilir, Karın Germe Ameliyatı hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op.Dr.Leyla Arvas, Plastik Estetik Cerrahi

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook :drleylaarvas

Instagram :drleylaarvas

You Tube: drleylaarvas

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER