İçeceklerinizi keyifle içmek için bardak seçimi oldukça önemlidir

Günlük olarak düzenli kullandığımız mutfak araç gereçlerinin başında bardak gelir. Bardakları gün içerisinde su, içecek gibi öğünlerde ve öğün araları da dahil olmak üzere sıklıkla kullanırız. Bu nedenle bardakları daha kullanışlı hale getirmek için her boyutta ve modelde bardak üretilir.

İçeceklerinizi keyifle içmek için bardak seçimi oldukça önemlidir

Kullanım amacına göre de alternatifler bulunur. Ayrıca sadece düz modeller değil özellikle misafir bardak takımlarında birbirinden farklı tasarım ve modelde bardaklar bulunur. Bu bardakları set halinde alabileceğiniz gibi tek tek alıp kendi takımınızı da oluşturabilirsiniz. Çay, su, meşrubat, kahve bardakları ve kadehler gibi birçok alternatif bulunur. İsterseniz renkli cam bardaklarla da özel bir set oluşturabilirsiniz.

Bardak Modelleri

Günlük kullanım için genellikle bardak takımları tercih edilir. Özellikle misafir sofralarında bardakların birbiri ile uyumlu olması görsellik olarak daha iyi olur. Özel sofralarda su ve içecek için ayrı bardaklar kullanılır. Bu nedenle bu bardakların birbiriyle ve yemek takımıyla uyumlu olması daha doğru olur. Fakat son yıllarda modernizmin ve uyumsuzluğun uyumu tercih edilir. Bu nedenle birbirinden farklı renkli ve desenli bardaklar kullanılarak kendi içerisinde farklı bir uyum oluşturulur. Günlük hayatta ise klasik su bardağı olarak adlandırılan 200 ml lik bardaklar ölçü bardağı olarak da kullanılır. Her evde hassas terazi olmadığı için bu klasik bardaklar yardımıyla ölçü tutulur. Kahvaltılarda ise çay bardakları ve porselen çay fincanları kullanılır.

Bardak Fiyatları

Piyasada birçok farklı bardak markalarının modelleri ve çeşitleri bulunur. Bu bardakların boyutları, renkleri, modelleri, tasarımları hepsi birbirinden farklı olur. Siz de bunlar arasından ihtiyacınız olan bardakları temin edebilirsiniz. Bu bardakların tasarımlarının farklı olması sebebiyle bardak fiyatları da değişkenlik gösterir. Günlük bardaklar daha uygun olurken misafirlik özel tasarım bardaklar daha yüksek maliyetli olurlar. Özellikle kristal kesme cam bardakların maliyeti diğerlerinde göre çok daha yüksektir. Bu klasik misafir takımlarının fiyatlarını etkileyen bir diğer etken de set içerisindeki bardak sayısı olur. Set içerisindeki genellikle çay bardağı ve tabağı, su bardağı, içecek kadehi olarak 3 farklı parçadan oluşur. Bu parçalar da 6 ya da 12 kişilik olarak satılır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER