Hasta yataklarının hareket kabiliyeti nedir?

Yaşamın sürprizleri, hayatın hemen her anında insanın karşısına çıkmaktadır. Bu sürprizler, iyi sonuçlar doğurabileceği gibi, kişinin geri kalan hayatını bütünüyle etkileyecek kadar büyük de olabilir. Yaşanan her olay, kişinin bedensel veya zihinsel gelişiminde etkili olup, kişinin yaşam standartlarını belirlemesi açısından son derece önemli sonuçlar doğurabilir. Kişinin sahip olduğu belki de en önemli zenginliklerden biri olan sağlık, hayat kalitesini belirleyen temel öğelerdendir. Sağlıksız bir birey, hayatını kazanmakta zorlanacağı gibi, gerekli bakım ve tedavinin sağlanmadığı durumlarda hayati risklerle de karşı karşıya kalabilir.

Hasta yataklarının hareket kabiliyeti nedir?

Hastalıkta Günlük Hayatın Akışı

Günlük hayatın koşuşturması, tüm insanlık adına belirli bir amaç için yapılması gereken işlerin bütününü ifade etmektedir. Genellikle erken saatlerde başlayan bu faaliyetler bütünü, sürekli olarak hareket halinde olmayı gerektirir. Bu hızlı yaşam tarzı, hemen her yaştan insanın dâhil olduğu bir durumdur. Ancak her insanın yaş ve bedensel özellikleri birbirinden farklı olduğu için, yaşanılan durumlar da kişide farklı sonuçlar doğurabilecektir. Örneğin, yoğun iş stresi, belirli bir yaş kitlesi için başta psikolojik olmak üzere kalp ve damar hastalıkları gibi etkilere sebep olabilmektedir. Bazı durumlarda ise, doğuştan gelen veya sonradan yaşanılan durumlar neticesinde, geçici veya kalıcı olarak bakım gerektirecek koşullar ortaya çıkabilmektedir. Otomatik hasta yatağı, bu gibi ihtiyaçlar için özel olarak tasarlanmıştır.

Yatağın Niteliği Ve Hasta Bakımı

Günlük olarak kullanılan yataklar, herhangi bir ev eşyası gibi sadece kısıtlı zamanlarda kullanılırlar. Sıradan yatakların yapısı, uyku ihtiyacının giderilmesine yönelik tasarımlardan ibarettir. Ancak hastalık zamanlarında, kişinin neredeyse tüm zamanı yatakta geçtiği ve neredeyse hep aynı yatış pozisyonunda kaldığı için, sıradan yatakların bu gibi durumlarda kullanılması, oldukça zararlı sonuçlar doğurabilir. Özellikle günlük bakım ve tedavi rutinlerinde, gerek hasta gerekse tedavi ve bakımından sorumlu olan kişiler için sıradan yatakların oluşturacağı riskler çok büyük olacaktır. Ayrıca hasta bakımı için bu yatakların kullanımı başta hijyen olmak üzere diğer ciddi sorunları da beraberinde getirecektir. Hasta karyolası, özel olarak tasarlanmış yapısı ile bakım ve tedavi süreçlerinin vazgeçilmez bir unsurudur.

Hareketli Yatak Teknolojisi

Hareketsizlik, sağlık problemi yaşayan kişilerin en çok yakındığı konulardan biridir. Çoğu zaman hareketsiz kalınan durumlar, yeni sağlık sorunlarının da yaşanmasına neden olmaktadır. Özellikle yatarak tedavi olan hastaların, hareket imkânı son derece kısıtlanmış olacağından, günlük ihtiyaçlarının giderilmesi için bir başkasının yardımına ihtiyaç duyarlar. Sıradan yataklarda bu durum hem çok zahmetli hem de sağlık açısından son derece sakıncalıdır. Firmamız, başta havalı yatak olmak üzere geliştirmiş olduğu özel hasta yatakları ile hastaların hareket ihtiyacını mümkün olan en sağlıklı bir şekilde gidermeyi amaçlamaktadır. Bununla birlikte üretmiş olduğumuz yatakların elektrik motorları ile otomatik veya manuel hareketi, bakım ve tedaviyi kolaylaştırmaktadır. Yataklarımız; yükseltilip alçaltılmakta, hastayı oturur şekilde dik pozisyona getirmekte ve belirli bölümleri sabit konumda kalabilmektedir. Hareketli yatak modellerini https://www.hastayataklari.co web sitesinden inceleyebilirsiniz.

Yatak Temin Koşulları

Hasta yatağı fiyatları, firmamızca farklı ekonomik koşullardaki müşterilerimize kolaylıkla temin edebilme imkanı tanımaktadır. Fiyat politikamız, yatağın üretim maliyeti göz önüne alınarak, en makul seviyelerde tutulmaktadır. Yatağın kullanım imkânı, sadece satın alma şeklinde olmayıp, hasta yatağı kiralama gibi ikinci bir kullanım seçeneği de sunulmaktadır. Bu sayede yatağı satın almak durumunda kalmadan, ihtiyaç süresi kadar kullanılabilmektedir. Yataklarımız, yüksek kalitede üretilmekte olup, mühendislik tasarımı olarak son derece işlevsel ve dayanıklıdır. Uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilecek şekilde üretilmekte olup, ihtiyaç halinde kesintisiz olarak teknik destek de sağlanmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER