Dünyaya İz Bırakan Kadınlar

Zekası, güzelliği ve yetenekleriyle dünyaya öncülük eden birbirinden ilginç kadınlar, yaşamları boyunca burçlarının karakteristik özelliklerini gösterdi. Eğer yeterince doğru seçim yaparlarsa, çok çalışırlarsa doğum haritalarında bir yıldız olacakları belliydi. İşte dünyaya iz bırakan o muhteşem kadınlar...

Dünyaya İz Bırakan Kadınlar

SEVGİ ALİS YILDIRIM / BEN HABER

Özellikle müzik, sinema, moda alanlarında kendilerine fazlasıyla yer bulmuş deha kadınlar. Zekası, güzelliği ve yetenekleriyle dünyaya öncülük eden birbirinden ilginç kadınlar. Hepsi kendi burcunun karakteristik özelliklerini gösterdi. Ve eğer yeterince doğru seçim yaparlarsa, çok çalışırlarsa doğum haritalarında bir yıldız olacakları belliydi. İşte dünyaya iz bırakan o muhteşem kadınlardan bazıları.
 
 
Koç: 19 Nisan doğumlu Jayne tam bir Koç burcu kadını. O Mars'ın kızı olarak sıcakkanlı, sabırsız, gururlu, kendini beğenen, maddeye erkekten daha çok önem veren, kıskanç, şımartılmayı arzulayan, sevdiği erkeğin tamamen kendine ait olmasını isteyen biri Jayne Mansfield. Belki de sırf bu yüzden üç kez evlendi. O Amerika'da 1950'li yıllarda zirveye taşınmak istenen tüketim toplumunun simgesidir. Koç burcu liderdir, yenilik getirir. O insanlara eğer isteklerinde ısrar edip, özgür düşünmeyi başarırlarsa neleri yapabileceklerini öğretti. 
 
 
Boğa: 4 Mayıs doğumlu Audrey Hepburn tam bir Boğa kadını idi. Bir Venüs insanı olarak, cana yakın, uyumlu, sevecen, hoş bir kadındı. Sanat onun için kaçınılmazdı. O insanlara istediklerinde nasıl hayat kurabileceklerini öğretti. O saf sevgiyi aradı ve bunu yaparken sanatını kullandı. Dünyaya sevgiyi ve güzelliği sunmaya çalıştı. Ona göre insanlar zengin olmalılar; ama bilmeliler ki zenginlik asla gerçek sevgiyi ve mutluluğu vermez. Toplumlara nezaketi öğreten kadın hala unutulmadı.
 
 
İkizler: Marilyn Monroe bilinen en ünlü İkizler kadınlarının başında gelir. 1 Haziran doğumlu Marilyn inceleme, sonuca varma ve bunu iyice ifade etme konularında tam bir öncüydü. Yaşam ona acımasızca davransa da o kendisi için neyin iyi olacağını biliyordu. Yeterince sevgi ile büyümeyen, yetimhanede mutsuz bir çocukluk geçiren, uğradığı tacizler vb. tüm bu olumsuz durumlara rağmen O insanlığa başınıza ne gelirse gelsin pes etmeyin ve doğru bildiğiniz yoldan sabırla, azimle gidin mesajını vermiştir.
 
 
Yengeç: 13 Temmuz doğumlu Sezen Aksu’nun duygusallığı, derin ve sezgisel yapısı, topluma çok büyük katkı sunmasına destek olmuştur. Yazdığı şarkı sözleri ve bestelerindeki o içtenlik ve anlam tüm toplumda özel bir ağ kurmuş ve birbirlerini tanımayan insanları birleştirmiştir. Sezen şarkılarında tam da bir Yengeç gibi sevgi, şefkat, sadakat konularını işlemiş ve adeta bu konularda toplumun öğretmeni olmuştur. O tüm bunları bir aile kurabilmek için yapmış ve tüm Türkiye'yi ailesi yapmayı başarmıştır.
 
 
Aslan: 19 Ağustos doğumlu Fransız moda tasarımcısı Coco Chanel daima lider kalmayı başardı ve ölümünün ardından bile bu böyledir. Sadece kendi toplumunu değil tüm dünya toplumunu giydirmeyi hedefleyen Chanel bir Aslan gibi ormanda hakimiyetini kurmuştur. Onun bu yaşamdaki en büyük amacı yükselmek ve herkesten ne kadar üstün olduğunu kanıtlamak olmuştur. O bu yanlarını tatmin ededursun biz muhteşem bir tasarım zekasına sahip muhteşem bir kadının dünyamızı güzelleştirmesinin zevkini yaşayarak ruhumuzu besledik.
 
 
Başak: 20 Eylül doğumlu Sophia Loren 1950'den itibaren toplumsal değişim ve kadının buradaki gücü ile neler yapabileceği temalı birçok filmde rol aldı. Filmlerinde kadınlara mesajı çok açık ve netti. Güçlü olun. Kararlı olun ve ilerleyin. Her şeyin üstesinden gelirsiniz. Topluma yardımseverlik, insanları kucaklama mesajını fazlasıyla vermiş bir Başak kadınıdır. Fazlasıyla güzelliği ile ön planda olup bir kadının hem çok bakımlı hem toplumsal konulara duyarlı hem de ailenin önemli karakteri olabileceğini dünya kadınlarına öğretmiştir.
 
 
Terazi: 25 Eylül doğumlu zarif Terazi kadını Catherine-Zeta Jones, duruşu, zarafeti, zekası, uyumlu tutumları ile herkesin kalbini çalmıştır. Venüs'ün ona verdiği büyük zarafet ve çekicilik insanların aklını başından almıştır. Hem bir eş hem de bir anne olarak topluma kendilerini daha mutlu kılacak olanın dengede yeterince mantıklı, yeterince duygu dolu bir hayat kurmaları mesajını vermiştir. Onun her zaman maddeye ve lükse aşırı düşkünlüğü o kadar ön planda olmuştur ki Michael Douglas ile evlenirken milyon dolarlık evlilik teminatı ile evlendiğini tüm dünyaya göstermiştir. Evliliğe kattığı anlam ortadadır. 
 
 
Akrep: 7 Kasım doğumlu Marie Curie adeta dünya dışı varlıklardan bu dünyaya yenilik yaratacak bilginin kanallığını yaptı. Olağanüstü zekasıyla 2 Nobel Ödülü almaya hak kazandı. O önce Uranyumla yaptığı deneylerde radyoaktiviteyi keşfetti. Sonra da radyoloji bilimini kurdu. Onun sayesinde doğadaki elementlere yenileri eklendi. Teknolojinin bugünlere gelmesinde muazzam katkılar sunmuş olan Curie tam bir Akrep gibi derinleşerek ve manayı arayarak insanlığı ileri götürmüştür.
 
 
Yay: 26 Kasım doğumlu Tina Turner dünya müzik tarihine adını altın harflerle yazdıran Yay kadınıdır. O inanılmaz sevgi problemleriyle dolu bir hayat yaşamıştır. Özellikle eşinden gördüğü şiddet ve sevilmediği duygusu ile baş etmek onun için zor olmalı. Sevgisiz bırakılan, dövülen, sevdiği iş olan müziği yapmaması için karşısına her türlü engel çıkarılan bu olağanüstü kadın tüm dünya kadınlarına kim olurlarsa olsunlar kim hangi engeli önlerine koyarsa koysun eğer kararlı olurlarsa amaçlarına zamanla ulaşabildiklerinin yaşayan örneğidir. 
 
 
Oğlak: 9 Ocak doğumlu Simone De Beauvoir modern feminizmin kurcusudur. Tüm dünya kadınlarına geleneksel bir yaşamda doğarak kadın kimliğinin bastırıldığı kültürde neler yapılabileceğini göstermiştir. Ünlü yazar J. P. Sartre ile yaşadığı aşk biçimi ile bir kadının özgür kalarak bir erkeğin kişisel bakımını yapmadan, bir evin eve bağımlı kadını olmadan nasıl aşk yaşanabileceğini kanıtlayan çılgın bir Oğlak kadınıdır. Tüm eserlerinde kadınlara soğukkanlılığı, kararlılığı, kendileri için çalışıp değer üretmelerini aşılamıştır.
 
 
Kova: 2 Şubat doğumlu Lübnan asıllı Kolombiyalı ünlü şarkıcı Shakira. Dünya müziğinde çok önemli bir soluk olarak tam bir Kova kadınıdır. Lübnan, Kolombiya ve oradan Arap ezgileri ile modern müziği buluşturmuş insanlığa yeni bir sound anlayışı sunmaya katkıda bulunmuştur. Bu yaklaşım insanlığı ileri götürmekle ilgilidir. Bizler onun müzik kariyeri boyunca birçok kültürün müziğini başka kültürlerin müziği ile buluşturan, birleştiren sentezleyen ve bizi kaynaştıran ilerici kadın olarak dinleyeceğiz. 
 
 
Balık: 20 Şubat doğumlu Rihanna Balık burcu insanının değişik bir yüzünü ifade etmektedir. Oldukça duygusal, içli, kendini kolayca hayallere kaptıran, aynı anda birden çok işi yapmak için koşturan bu kadın, bağımlılıkları ile de dikkat çekmektedir. İnsanlığa şarkı sözlerinde yaşamın çok sıradan ve abartılmaması gereken, sadece yaşanılıp geçilmesi gereken bir ilizyon olduğu vurguları dikkat çeker. Onun birçok duygusal problemi vardır ve bunun ile bağımlılıkları sayesinde baş ediyor olabilir. 
 
Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2016, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER