Bodrum’da gezilecek tarihi yerler

Eski adıyla Halikarnassos olarak bilinen Bodrum, geçmişten günümüze popülerliğini koruyan nadir yerlerden biri. Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan Bodrum her yıl binlerce ziyaretçiye kapılarını aralar. Yıl boyunca ziyarete imkân tanıyan iklimi ile Bodrum her dönem popülerliğini korumaya devam etmektedir.

Bodrum’da gezilecek tarihi yerler

Bodrum genel olarak tatil cenneti olarak bilinir. Bunun yanı sıra gezilecek yerler bakımından da Bodrum geniş alternatifleri bir arada sunar. Özellikle tarihi ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatır.  Bodrum’da görmeniz gereken bazı önemli tarihi güzellikler mevcut. Bodrum’da gezilecek tarihi yerler neler diyorsanız işte cevabı;

Bodrum Kalesi

Bodrum’un tarihi güzellikleri denildiğinde akla ilk gelen Bodrum Kalesi’dir. Tarihe meydan okuyan bu kaleyi yıl boyunca ziyaret edebilir ve tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Genel olarak Bodrum Kalesi’ni ziyaret için girişte belli bir ücret ödemeniz gerektiğini bilmenizde fayda var.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Dünyanın en önemli sualtı müzelesine ev sahipliği yapan Bodrum her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçi ile dolup taşar. Genel olarak sualtı müzesi yıl boyunca belirli günler hariç düzenli olarak hizmet vermektedir. Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ne girmek için belli bir ücret ödemeniz gerektiğini bilmenizde fayda var.

Halikarnas Mozolesi

Kral Mausolos için kız kardeşi ve karısı tarafından yaptırıldığı bilinen Halikarnas Mozolesi pek çok özelliği ile sayılı harikalar listesinde yer almaktadır. Yunan ve Mısır mimarisinden izler taşıyan bu yapıyı dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.

Zeki Müren Sanat Galerisi

Bodrum’da tarihle sanatı bir araya getiren eşsiz güzelliklerden biri Zeki Müren Sanat Galerisi’dir. Yerli ziyaretçilerin akın ettiği bu müze 2000 yılından beri bu özelliği taşımaktadır. Zeki Müren’in son zamanlarını geçirdiği yer olarak bilinen bu müze yıllardır ziyaretçileri ile buluşmaktadır.

Antik Tiyatro

Bodrum’da klasik çağdan günümüze kadar ulaşmayı başaran tek yapı Antik Tiyatro’dur. Anadolu’nun en eski tiyatroları olarak bilinen Antik Tiyatro, 13 bin kişilik dev kapasitesi ile göz kamaştırmaya devam etmektedir.

Bodrum’un tarihi yerlerini ve daha pek çok güzelliğini görmek için kısa bir tatil planlıyor olabilirsiniz. Bölgede keyifli ve hesaplı bir konaklama elde etmenizi sağlayan Bodrum otelleri ile aradığınız konfora ulaşabilirsiniz. Bodrum otelleri fiyatları ve daha pek çok detay için ön araştırma yapabilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm detaylar için https://www.tatileksper.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER