Zonguldak'ta Şehitler Anıldı

Zonguldak'ta, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101’inci yıl dönümü nedeniyle tören düzenlendi.

Zonguldak'ta Şehitler Anıldı
Valilik önündeki Şehitler Anıtı’nda yapılan törene Vali Ali Kaban, Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Özcan Ulupınar, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, 3’üncü Jandarma Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Birol Şimşek, İl Emniyet Müdürü Osman Ak, askeri erkan, muharip gaziler, şehit aileleri ve öğrenciler katıldı. Anıta çelenklerin konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu. Zonguldak Şehit Aileleri ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Yorulmaz’ın konuşmasıyla tören sona erdi.
 
Vali Ali Kaban ve beraberindekiler, daha sonra Zonguldak Şehit Aileleri ve Sosyal Yardımlaşma Derneği ile Asri Mezarlık’taki Şehitliği ziyaret etti. Şehitlik ziyaretinde şehitlerin mezarlarına karanfil bırakıldı, Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi.
 
MADENCİLER ŞEHİTLER İÇİN DUA ETTİ
 
Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessesse Müdürlüğü’nde maden işçileri, yer altına inmeden önce şehitleri andı. Yeni servis kuyusu önünde düzenlenen programda şehitler için dua okundu. Genel Maden İşçileri Sendikası Başkanı Ahmet Demirci, madenciler olarak şehitleri unutmalarının mümkün olmadığını, bunun için de mesaiye başlamadan önce şehitler için dua ettiklerini söyledi. Maden kazalarının olmaması dileğiyle kurban kesilmesinin ardından işçiler, asansörle yer altına inerek iş başı yaptı.
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER