Zeybekli Halaylı Kutlama

Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde, Halkların Demokratik Partisi (HDP) üyeleri partilerinin yüzde 10 barajını aşmasını zeybek ve harmandalı oynayıp, halay çekerek kutladı. HDP Marmaris Eş Başkanı Emil Eker, "Zalimlere ve diktatörlere son verildiği seçim sonucu, çok mutluyuz" dedi.

Zeybekli Halaylı Kutlama
HDP’nin yüzde 10 barajını aşarak yüzde 13,1 oy alması ve meclise 80 milletvekili göndermesi partililer tarafından kutlandı. Çoğunluğu kadın ve gençlerden oluşan yaklaşık 500 kişi Kordon Caddesi Atatürk Anıtı önünde toplandı. "Barajları aştık inan, denizlere ulaştık", "Bağlamadan başka bir şey çalmadık" dövizlerini taşıyan grup, boyunlarına astıkları Türk Bayrağı ve parti flamaları ile Kürtçe şarkılar eşliğinde halay çekti. HDP’nin kutlama yaptığını gören bazı yabancı turistler ise partililerle birlikte halaya katılarak, hatıra fotoğrafı çektirip video kamerayla görüntü kaydetti. Konfeti ve havai fişeklerin atıldığı kutlamalarda, çocuklar da anne babalarıyla halaya eşlik etti.
 
İki saat boyunca halay çekip partiler son olarak Aydın yöresine ait Harmandalı ve Muğla Zeybeği oynadı. Zeybek ve harmandalı oyunlarına çevredeki vatandaşlarda katıldı. "Seçim çalışması sonunda zaferimizi taçlandırmak için toplandık" diyen HDP Marmaris Eş Başkanı Emil Eker, "Zalimlerin ve diktatörlerin son verildiği seçim sonucu. Çok mutluyuz. Marmaris İlçesi’nde 3 bin 553, Muğla genelinde ise 27 bin civarında oy aldık. 2011 seçimlerinden sonra oy oranımızı yüzde 62 artırdık. Bundan sonra asıl asli görevlerimiz başlıyor. Bizlere verilen emanet oylara sahip çıkmak ve verdiğimiz vaatlerini yerine getirmek için canla başla mücadelemizi sürdüreceğiz. Marmaris ve Muğla genelinde seçmenimize verdiğimiz sözler mutlaka yerine getirilecektir, bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi. İki saat süren kutlama sonunda partililer sessizce dağıldı.
 
 
Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2015, 22:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER