Yüksekova'da Kaymakam'la Görüştüler

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde HDP Hakkari eski Milletvekili Esat Canan ve aralarında kanaat önderlerini de bulunduğu 10 kişilik heyet, sokağa çıkma yasağı ardından operasyon yapılmaması için Kaymakam İbrahim Çenet ile görüştü.

Yüksekova'da Kaymakam'la Görüştüler
Yüksekova’da bugün saat 22.00’dan itibaren sokağa çıkma yasağının uygulanacağı açıklanırken, HDP Hakkari Eski Milletvekili Esat Canan başkanlığında 10 kişilik heyet Yüksekova Kaymakamı İbrahim Çenet ile görüştü. Operasyonların durdurulması veya ertelenmesi için Kaymakam Çenet ile görüştüklerini belirten Esat Canan, şöyle dedi:
 
"Sokağa çıkma yasağı saat 22.00’da başlıyor. Bu konu ile ilgili kaymakam ile görüştük. ’Sokağa çıkma yasağı olsun. Ama biraz operasyonları geciktirin’ dedik. Sivil oluşum olarak bir girişimimiz var. Yüksekova’da kanın dökülmemesi, çatışmaların olmaması için ne gençlerimiz, ne de polis-askerin ölmemesi için girişimlerimizi sürdüyoruz. Bütün halk,  STK’lılar adına böyle bir çalışma yürütüyoruz. Yetkililer de bize operasyon olmamasını istediklerini iletti."
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2016, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER