Yüksekova'da Hendek Kapatma Operasyonu

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde güvenlik güçleri, hendekleri kapatıp, barikatları kaldırmak için bir mahalleye operasyon yaptı. Operasyon sırasında bir kargo aracı çatışmaların ortasında kaldı. Kurşunların isabet ettiği araçta bulunan bir kişi ölürken, bir kişi de yaralandı.

Yüksekova'da Hendek Kapatma Operasyonu
Özel Harekat polisleri ve askeri birlikler, zırhlı araçlar ve kepçelerle İpekyolu Caddesi üzerinde bulunan Esentepe Mahallesi'ne saat 14.00 sıralarında operasyon başlattı.
 
Asker ve polisin mahalleye girişi sonrası yoğun bir şekilde silah ve patlama sesleri duyuldu. Mahalledeki  operasyonun sürdüğü belirtildi. Çatışmanın ortasında kalan araçta 1 kişi öldü
 
Güvenlik güçlerinin Esentepe Mahallesi'ne öğle saatlerinde yaptığı operasyonda o sırada  yoldan geçen ve bir kargo şirketine ait araç çatışmanın arasında kaldı.
 
Kurşunların isabet ettiği araçta bulunan 25 yaşındaki İlhan Engin ve araç sürücüsü Ferhat Gülsever yaralandı. Yaralılardan İlhan Engin hastaneye kaldırılırken öldü, Ferhat Gülsever'in tedavisinin südüğü belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2016, 17:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER