Yüksekova Sessiz

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’nde sokağa çıkma yasağının uygulandığı dün saat 22.00’den beri ilçede büyük bir sessizlik yaşanıyor. Büyük çoğunluğun göçettiği ilçede alınan önlemler ise sürüyor.

Yüksekova Sessiz
 
Güneydoğu’nun bir çok ilçesinde operasyonların tamamlanmasının ardından yüzlerce hendek ve barikatın bulunduğu Yüksekova’da kapsamlı bir operasyon yapılması için düğmeye basıldı. Vatandaşların büyük çoğunluğu çatışmalardan zarar görmemek için ilçeyi terk ederek köylerdeki yakınlarının yanına, Van’a ve Hakkari’ye göç ederken, Yüksekova’nın girişindeki Yeni Mahalle’de bulunan Ahmedi Hani, Anadolu Meslek ve Teknik Lisesi, Anadolu Şemsettin Onay Lisesi, Kız Meslek Lisesi ile İMKB İlkokulu ve Ortaokulu’na, ayrıca ilçedeki stratejik noktalara asker ve polislerin zırhlı araçları konuşlandırıldı. İlçedeki öğretmen ve memurlara idari izin verildikten sonra da dün akşam saat 22.00’den itibaren Valilik tarafından sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
 
Tüm hazırlıkların tamamlandığı Yüksekova’da dün akşamdan itibaren de PKK’lı teröristlere ’teslim olun’ çağrıları yapıldı. Cadde ve sokakların boş olduğu ve sessizliğin yaşandığı ilçede alınan geniş güvenlik önlemleri sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER