Yeniden Ortaya Çıktılar

28 Şubat sürecine müdahil olmak isteyen aczmendiler Ankara’da biraraya geldi. Müdahillik dilekçeleri kabul edilmeyen ve aralarında Müslüm Gündüz’ün de olduğu aczmendiler, Hacıbayram Camisi’nde toplanıp öğlen namazını kıldıktan sonra Ankara Adliyesi’ne yürümek istedi. Polisin izin vermediği aczmendiler, cami avlusunda oturma eylemi yaptı.

Yeniden Ortaya Çıktılar

 

Türkiye’nin çeşitli illerinden otobüslerle Ankara’ya gelen ve aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu yaklaşık 300 kişilik aczmendi grubu, 28 Şubat süreciyle ilgili açılan soruşturmaya müdahil olmak için Ankara Adliyesi’ne yürümek istedi. Hacı Bayram Camisi’nde öğle saatlerinde toplanan grup, burada namaz kıldı. Namazın ardından yürüyüşe geçen grup, polisin cami çevresinde kurduğu barikatla karşılaştı. Yürüyüşleri polis tarafından durdurulan aczmendi grup, cami avlusunda oturma eylemi başlattı.  


'28 ŞUBAT MAĞDURU BİZİZ'

28 Şubat sürecinde Fadime Şahin olayı ile Türkiye gündemine oturan aczmendi lideri Müslüm Gündüz, 28 Şubat'ın mağdurlarının kendileri olduğunu öne sürdü. Gündüz, "28 Şubat sürecini anlamak için aczmendi olayını iyi incelemek lazım. O dönemde neler yaşandığını herkes gördü. Biz bu davaya müdahil olmak istiyoruz. Avukatımız aracılığıyla müdahillik dilekçemizi gönderdik. Ancak savcı kabul etmemiş. Kimin savcısı, kimden maaş alıyor. Demek ki 28 Şubat süreci devam ediyor" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2012, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER