Yardım Değil Tabut İsteniyor!

Soma Türkiye’nin en büyük maden facialarından birine şahit oluyor. Bölgeye kamyonlarla tabut sevkediliyor

Yardım Değil Tabut İsteniyor!
Soma Türkiye’nin en büyük maden facialarından birine şahit oluyor. Bölgeye kamyonlarla tabut sevk ediliyor.
 
Soma Türkiye’nin en büyük maden facialarından birine şahit oluyor. Ölü sayısı her geçen dakika artıyor. Endişeli bekleyiş sürerken Soma'dan gelen her haber, her fotoğraf acıyı daha da katlıyor. Maden faciasında yakınlarından haber alamayanlar koordinasyon merkezinde madenden çıkarılanların fotoğraflarına bakarak yakınlarını teşhis etmeye çalışıyor...
 
Endişeli bekleyiş devam ediyor
 
Soma'da yaşanan maden faciasının ardından, yakınlarından haber almak isteyen işçi ailelerinin endişeli bekleyişi devam ediyor. Dün öğle saatlerinde meydana gelen olay sonrası başlayan arama kurtarma çalışmalarında yaklaşık 20'nci saate girildi. Arama çalışmalarına Manisa'nın yanı sıra İzmir, Balıkesir, Kütahya, Aydın, İstanbul illerinden gelen AFAD, belediye itfaiye ve 112 acil servis ekipleri katılıyor. Arama kurtarma yönünde tüm imkanlar seferber edilirken, çalışmalar aralıksız devam ediyor.  
 
Maden alanında endişeli bekleyişlerini sürdüren işçi yakınları, her çıkan cenazeyi gözyaşlarıyla karşılıyor, kendi yakınları olup olmadığını öğrenmeye çalışıyor. Yakınlarının öldüğünü öğrenenler ise büyük acı yaşıyor. 
 
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığına bağlı "Mobil Koordinasyon Merkezi" de maden sahasına gelerek görev yapmaya başladı. Mobil merkezde yaralı işçilerin hangi hastanelerde olduğu ve durumlarına ilişkin bilgiler listeler halinde ilan edildi. İşçi yakınları listede yakınlarının isimlerini bulmak için çalıştı. 
Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2014, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER