'Yaralıların Hayati Tehlikesi Yok'

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Ankara’da 35 kişinin ölümüne neden olan bombalı saldırıda yaralanan 7 kişinin yoğun bakımda olduğunu bunların bu aşamada hayati tehlikesi bulunmadığını söyledi. Müezzinoğlu, Güneydoğu’daki çatışmalardan etkilenerek evlerini terk eden 355 bin kişiyi yeni aile hekimleri ile buluşturduklarını açıkladı.

'Yaralıların Hayati Tehlikesi Yok'
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, inşaatı süren Avcılar Merkez Camii’nde Cuma namazını kıldıktan sonra aynı bölgedeki daha önce hekim olarak yaptığı bölgedeki sağlık merkezine gitmeden önce bir çay ocağında oturarak burada bulunanlarla sohbet etti. Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan’ın da eşlik ettiği bakan Müezzinoğlu, DHA muhabirinin sorularını yanıtlarken, Ankara’da 13 Mart’ta düzenlenen bombalı saldırıda yaralananlardan 7’sinin yoğun bakımda, 18’inin çeşitli servislerde tedavi gördüğünü söyledi.
 
Sağlık Bakanı, “Yoğun bakımda olanlardan hayati tehlikesi olan yok. Ama yoğun bakımda yatan hasta her zaman risk taşıyor. İnşallah yakın zamanda bütün yaralılarımızı sağlıklı biçimde ailelerinin, sevdiklerinin, milletimizin arasına teslim etmek için sağlık çalışanlarımız uğraşıyor” dedi.
 
Ankara patlamasından sonra kan ihtiyaçları olmadığını, ancak sağlıklı ve özellikle genç olan herkesin kan bağışında bulunmalarını arzu ettiklerini ifade eden Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Güneydoğu’daki sağlık hizmetleri ile ilgili soruya şu yanıtı verdi:
 
“Güneydoğu’da sağlık hizmetlerinin aksamaması için elimizden geleni yapıyoruz. Şu anda yaklaşık 355 bin adres değişikliği olan tamamını yeni aile hekimleri ile buluşturduk. Hamile annelerin ve aşıları yapılması gereken çocuklarımızın aşı takipleri, böbrek yetmezliği olan vatandaşlarımızın yeni adreslerine göre tedavilerinin aksamaması gibi bütün tedbirleri aldık. Hiçbir vatandaşımızın mağdur olmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Tek bir şey var teröristin bu ülkedeki bütün sokaklardan arındırılması birinci önceliği milletimizin inşallah onu sağladığımızda Türkiye’nin her köşesinde her vatandaşımız en iyi sağlık hizmetini alıyor almaya devam edecektir. &ldquo
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2016, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER