Yanlışlıkla Öldürmüşler

Adana’da 27 yaşındaki Ahmet Avcı’nın öldürüldüğü çatışmada yaralanan ve tedavisinin ardından gözaltına alınan 34 yaşındaki Ayhan Akgümüş, hedeflerinin alacaklıları olan Murat Ocak olduğunu, Avcı’nın ölümüne üzüldüğünü söyledi.

Yanlışlıkla Öldürmüşler
 
Merkez Yüreğir İlçesi Levent Mahallesi’nde 15 Aralık’ta meydana gelen olayda, Ekrem Durbak, Murat Ocak, Mustafa Kurt ve Ahmet Avcı yolda yürürken, yanlarında duran 01 AYS 32 plakalı otomobilden tabancayla üzerlerine ateş açıldı. Saldırganların ateşine tabancayla karşılık veren taraflar arasında çıkan çatışmada, Ahmet Avcı hayatını kaybetti. Kolundan yaralanan Ayhan Akgümüş ise tedavisinin ardından taburcu edilince gözaltına alındı.
 
Ayhan Akgümüş, cinayeti amcasının oğlu Kenan Akgümüş’ün işlediğini, olaya kardeşi Cevdet Akgümüş’ün de karıştığını itiraf etti. Olayın alacak verecek meselesinden kaynaklandığını ile süren Ayhan Akgümüş,, hedeflerinin Murat Ocak olduğunu belirterek, "Murat Ocak bizi 500 bin lira dolandırıp ortadan kayboldu. Olay günü otomobille dolaşıyorduk, Murat ile yanındakileri gördük. Konuşmak için kardeşim ile amcamın oğlu Kenan aşağıya indi. Bizi görünce kaçmaya başladılar. Kenan belindeki tabancayı çıkartıp ateş etmeye başladı. Ben silah kullanmadım. Ahmet Avcı’nın ölümüne üzüldüm. Onun olayla bir ilgisi yoktu, boş yere öldü"dedi.
 
Olaya karışan diğer şüpheliler aranırken Ayhan Akgümüş, ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2014, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER