Yangında Can Pazarı Yaşandı

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde bir apartmanda çıkan yangında evlerinde mahsur kalan itfaiye ekipleri kapıları kırarak ve balkondan çıkararak kurtardı. Yangından 3’ü ağır 16 kişi etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

Yangında Can Pazarı Yaşandı
 
Olay, bu sabaha karşı Kemalettin Mahallesi Eski Çerkezköy Caddesi’ndeki 3 katlı Mandacıoğlu apartmanında meydana geldi. Girişte Demet Kama’ya ait evden dumanlar çıktığını gören komşuları itfaiye ekiplerine haber verdi. Demet Kama, alevleri görüp dışarı çıkarken, kısa sürede apartmanın tamamı yoğun dumanlarla kaplandı. Merdivenlerden inemeyenler ise balkonlara çıkarak yardım istedi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale etmeye etti.
 
BALYOZLAR İLE KAPILAR KIRILDI
 
İtfaiye ekipleri balkonda bulunan ve dumandan etkilenen bazı kişileri merdivenli araçlarıyla kurtardı. Yoğun duman nedeniyle evlerinden çıkamayanlar ve her şeyden habersiz uyuyanlar itfaiye erleri tarafından kapıları balyozla kırılarak kurtarıldı. Yangında yoğun dumandan etkilenen ve yarı baygın bulunan Semih İzgi, Nazmiye İzgi, Samet İzgi, Özdemir İzgi, Erkan Mandacıoğlu, Gülfidat Mandacıoğlu, Eray Öz, Hatice Girgin, Celal Kurt, Fatma Kurt, Derya Karbaba, Miray Karababa, Oğuzhan Karababa, Batuhan Karababa, Bilal Karababa, Saniye Çolakoğlu itfaiye ekipleri tarafından kurtarılarak ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yoğun dumana maruz kaldığı öğrenilen yaralılardan Ayşe Kurt, Celal Kurt ve Saniye Çolakoğlu’nun sağlık durumlarının ciddiyetini koruduğu belirtildi.
 
ÜÇ KEZ PATLAMA OLDU
 
Olayı gören ve itfaiyeye haber veren Ramazan Şahin, "Bir patlama duydum. Hemen camdan baktım yan binanın birinci katı yanıyordu. Bağırmaya başladım. Herkesi kaldırdım bu sırada iki kez daha patlama olunca itfaiyeye haber verdik. Daha sonra ilk olarak yanan evin sahibi tek başına kalıyordu o dışarıya çıktı"diye konuştu. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 09:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER