'Vatandaşa Resmen Çöp Yediriyorlar'

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, bitkilerin doğada insana en faydalı şey olduğunu söyledi.

'Vatandaşa Resmen Çöp Yediriyorlar'

Beylikdüzü Belediyesi'nin düzenlediği ‘Bitkiler’ adlı söyleşide bitkilerin insanlığa büyük faydası olduğunu anlatan Prof. Dr. Saraçoğlu, “Yediğimiz hiçbir bitki çöpe atılmayacak kadar değerli. Ancak bu bitkilerin doğal tohumlardan yapılmış olması gerekiyor. Kirazın da elmanın da sapı bile boş yere yarılmamıştır. Bunların hepsi insanlara faydalı olduğu için yaratılmıştır. Allah hiçbir şeyi boş yere yaratmamıştır” şeklinde konuştu.

Şu anda var olan ve satılan birçok bitkinin vatandaşlara yararından çok zararı olduğunu dile getiren Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu “Yediğimiz meyveler ve sebzeler doğal tohumlardan değil. Resmen vatandaşa çöp yediriyorlar. Maalesef birçok ürün hibrid tohumlardan yapılıyor. Biz Viyana Üniversitesi’nde bununla ilgili çalışmalar yaptık. Hibrid tohumlar, kısır tohumlardır ve bu tohumlar insanlarda da kısırlığa yol açmaktadır. Bugün batı da birçok aile çocuk yapamama problemi yaşarken Anadolu’da bu problemler neredeyse çok az sayıda görülmektedir” dedi.

Anadolu topraklarının dünyanın en verimli topraklar olduğunu ve bunun kıymetinin bilinmediğini dile getiren Saraçoğlu, dünyada gıda savaşlarının başlayacağını ve yakın bir gelecekte Türkiye’nin dünyada yaşanabilen en güvenli yer olacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2012, 10:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER