'Vatan Sağolsun'

Hatay’ın Dörtyol İlçesi’ne bağlı Kuzuculu Beldesi yakınlarında Amanos Dağları eteğinde çıkan çatışmada 2 silah arkadayı ile birlikte şehit düşen 41 yaşındaki Binbaşı Erhan Dikmen’in Kırıkkale’de oturan babası Mehmet ve annesi Dönüş Dikmen, acı haberi duyunca baygınlık geçirdi. Hastaneye kaldırılan baba Dikmen, 'Vatan sağolsun' dedi.

'Vatan Sağolsun'

İskenderun Jandarma İstihbarat Şube Müdürü olan ve ev hanımı 33 yaşıdaki Işılay ile 15 yıllık evli Binbaşı Erhan Dikmen’in 7 yaşında Bahar Selenay ile 13 yaşında Pınar Dilay adında iki kız çocuğu bulunuyor. Kırıkkale’de MKE’den emekli 72 yaşındaki Mehmet Dikmen, 3’ü kız 5 çocuğunun büyükleri olan binbaşı oğlu Erhan Dikmen’in şehit haberini evine gelen Kırıkkale Jandarma Komutanlığı’ndan Yarbay Türker Bayar’dan öğrendi. Yarbay Bayar, yanında Kırıkkale Garnizon Komutanlığı’ndan subay ve astsubaylarla birlikte gittiği evde şehit babasını teskin etmeye çalıştı.

Oğlunun hizmet aşığı olduğu belirten baba Mehmet Dikmen, çocuğunun daha öncede de Hatay'ın Özalp ilçesinde omzundan ve karın boşluğundan şarapnel parçalarıyla yaralandığını, bunu rağmen izini bitmeden yeniden görevinin başına döndüğünü söyledi.

Kırıkkale Vali Yardımcısı Rıfat Ata, Kırıkkale Emniyet Müdürü Kadri Kartal ve belediye başkan yardımcıları şehit evini ziyaret etti. Burada şehit Dikmen için Kur'an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Şehitin cenazesi bugün Kırıkkale'ye gelmesi bekleniyor. Şehitin cenazesi, yarın cuma namazının ardından
Delice ilçesinde toprağa verilecek. Cenazeye Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, bakanların ve milletvekillerinin gelebileceği söyleniyor.

Oğlunun dinine çok bağlı bir insan olduğunu ifade eden gözü yaşlı baba  Dikmen, "Vatan sağ olsun. Elden bir şey gelmez. Allah mekanını cennet etsin." dedi. Her canlının ölümü tadacağını belirten Vali Yardımcısı Rıfat Ata ise, Dikmen'in vatan, bayrağı ve toprağı için şehit düştüğünü söyledi.

Şehit Aileleri Derneği Başkanı Mümtaz Torunlu da, çok şeyler söylemek istediğini fakat bu acılı günden söylemediğini, TBMM'nde bulunan DTP'li milletvekillerinin görevlerine son verilmesi gerektiğini ifade etti.  Torunlu, Kırıkkale'nin en fazla şehit veren iller arasında ön sıralarda yer aldığını, son şehit Dikmen ile şehit sayısının 164'e ulaştığını açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2012, 16:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER