Vali'den Başsağlığı Ziyareti

Çanakkale Valisi Ahmet Çınar Gelibolu’ya yaptığı ziyarette, AB projesi kapsamında gittikleri İspanya’da denizde boğulan 1 öğretmen ve 2 öğrencinin okulu Anafartalar Özel Eğitim Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencilerine başsağlığı diledi. İşitme engelli öğrenci Vahit Cançiçek, Çanakkale Valisi Çınar’a işaret diliyle, "Burada sosyal yaşantımız yok. Kendimizi kapalı gibi hissediyoruz" dedi.

Vali'den Başsağlığı Ziyareti
Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Gelibolu Kaymakamı Oktay Çağatay’ı makamında ziyaret ederek bilgi aldı. Vali Çınar ve beraberindeki heyet daha sonra Anafartalar Özel Eğitim Meslek Lisesi’ne giderek öğretmen ve öğrencilere başsağlığı diledi.
 
Olayın çok üzüntü verici olduğunu ve İspanya’nın bile yas ilan ettiğini söyleyen Vali Çınar, "Sabretmek gerekiyor ve hayat devam ediyor. Allah insanı herşeyden çok dayanıklı yaratıyor. Bizlerin olduğu kadar, öğrencilerimiz için de zor bir durum. Ama dirençli olmak gerekiyor. Hayat devam ediyor, onları hiç unutmayacağız ama hayatımıza da devam edeceğiz. Bu tür olaylar bize daha dikkatli olmamız gerektiğini hatırlatıyor ve disiplin içerisinde daha sağlam yürümemizi öğretiyor" dedi.
 
"OKULUMUZUN ÇANAKKALE’DE OLMASINI İSTİYORUZ"
 
Anafartalar Özel Eğitim Meslek Lisesi 12’inci sınıf öğrencisi Vahit Cançiçek, Vali Ahmet Çınar’dan çevirmen öğretmen aracılığı ile bazı isteklerde bulundu. Öğrencilerin sıkıntılarını dile getiren Cançiçek, "Ben 12 yıldır bu okuldayım. Burada bir sosyal yaşantımız yok. Kendimizi kapalı gibi hissediyoruz. Telefonla bile konuşamıyoruz. Sinemaya gitmek bir problem. Okulumuzun Çanakkale’de olmasını istiyoruz. Bazı arkadaşlarımızın anne ve babaları uzak şehirlerde imkanları kısıtlı oldukları için gelemiyorlar. Buna bir çözüm istiyoruz" isteğinde bulundu. Öğrencilerin isteklerini değerlendirip çözüme ulaştıracaklarını ifade eden Vali Çınar, yasaların uygulanması ve değişmesi hususunda özel olarak çalışacaklarını dile getirdi. Çınar, "Öğrencilerimiz bu söylediklerini ve sonradan akıllarına gelebilecek isteklerini bir yazıya dökerek okul yönetimine versinler. Onlar bize iletirler. Şimdi ben Milli Eğitim Müdürümüze bunu bir talimat olarak da söylüyorum. Bu konuyu sizinle, öğretmen ve uzmanlar ile çalışalım" dedi.
 
İşitme engelli öğrenciler Vali Çınar’a işaret diliyle "Geldiğiniz için teşekkür ediyoruz. Sizi ilk kez görüyoruz ama memnun olduk" dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2015, 18:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER