Uzundere Yaz Eğitim Kampı Başladı

Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) tarafından açılan ve ilk kez dağcılık eğitimi alacak 154 sporcunun katıldığı Uzundere İlçesi’ndeki yaz eğitim kampı başladı. Federasyona bağlı 38 bin 157 lisanslı sporcu bulunduğunu belirten Türkiye Dağcılık Federasyon Başkanı Alaattin Karaca, "Türk dağcılığına gönül verenlerin sayısı her geçen gün çığ gibi büyüyor" dedi.

Uzundere Yaz Eğitim Kampı Başladı
 
Türkiye’nin çeşitli kentlerinden gelen 154 sporcu Erzurum’da Havuzbaşı semtindeki Atatürk heykeli önünde toplandı. Türkiye Dağcılık Federasyon Başkanı Alaattin Karaca, Uzundere Belediye Başkanı Halis Özsoy, Büyükşehir Belediyesinden yetkililerin de katıldığı etkinlikte, saygı duruşunun ardından İstiklal marşı topluca söylendi. 
 
TÜRKİYE’DE 10 BİNİ KADIN 38 BİNİ AŞKIN LİSANSLI DAĞCI VAR
 
TDF Başkanı Alaattin Karaca, 2015 yılı faliyet programında yer alan yaz temel eğitim kampının ikincisini yapacaklarını bildirdi. Havuzbaşı’ndaki serenominin ardından otobüslerle Uzundere ilçesine gidileceğini ve Erzurum- Artvin karayolunun kenarına kamp kuracaklarını belirtti. İlk kez dağcılığa başlayan sporcuları 7 günlük yaz eğitiminden geçireceklerini anlatan Karaca, faliyet sırasında dağcılığın temel bilgilerini vereceklerini söyledi. Kamp bitiminde sporcuların sınavdan geçirileceğini ve başarılı olanların bir üst eğitime başlayacağına dikkati çeken Karaca, "Sporcular yaz ve kış olmak üzere 8 ayrı eğitimden geçecekler. TDF’nin 10 bin 227’si kadın, 38 bin 157 lisanslı sporcusu var. Türk dağcılığına gönül verenlerin sayısı her geçen gün çığ gibi büyüyor" diye konuştu.
 
 
 
Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2015, 13:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER