Uyandırılması İçin Sevdiği Şarkılar Dinletiliyor

Diyarbakır’da uğradığı silahlı saldırı sonucu Beyin Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesinde 5 günden bu yana tedavi gören ve uyandırılma sürecine alınan Mutlu Kaya’ya sevdiği ve söylediği şarkılardan oluşan şarkılar dinletilmeye başlandı. Kaya’nın bu şarkılara vereceği tepki doktorlar tarafından takip ediliyor.

Uyandırılması İçin Sevdiği Şarkılar Dinletiliyor
Özel bir televizyon kanalında ses yarışmasına katıldıktan sonra Diyarbakır’ın Ergani İlçesi’nde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan 19 yaşındaki Mutlu Kaya’nın uyandırılma süreci devam ediyor. Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi ealtında bulundurulan Kaya’nın doktorları uyandırılma süreci için aileden ’MP3’ istedi. 
 
Hastane yetkilileri, daha önce de birçok hastada kullanılan ve beyne ileti göndermek amacıyla yapılan uygulamada hastaya sevdiği şarkıların dinletildiğini söyledi. Yetkililer Kaya’nın ailesinden istedikleri MP3’e Mutlu’nun sevdiği şarkıların yüklenmesini istedi. Aile, Mutlu Kaya’nın bizzat söylediği ve sevdiği şarkıların yer aldığı MP3’ü doktorlara verdi. Bu şarkılar Kaya’ya dinletilmeye başlandı. Halen bilinci kapalı olan Mutlu Kaya’nın bu müzikleri dinleyince beyninin vereceği tepkinin titizlikle takip edilip değerlendirileceği açıklandı.
 
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2015, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER