Üniversite Öğrencilerine Zırh Yapmayı Öğretiyor

Tokat'ta 10 yıldan bu yana zırhlı muhafız takımı yapan 67 yaşındaki emekli Sami Elçin, yok olan mesleği talep üzerine üniversite öğrencilerine öğretmeye başladı.

Üniversite Öğrencilerine Zırh Yapmayı Öğretiyor
Tokat’ta Sağlık İl Müdürlüğü’nden 16 yıl önce emekli olan 4 çocuk babası Sami Elçin, bilgisayar programcısı çocukları ile birlikte hobi olarak Osmanlı dönemi savaş aletleri yapmaya başladı. Oğulları 41 yaşındaki Ercan ve 34 yaşındaki Recep Elçin’in kılıç, ok ve kalkan yapmasından esinlenen Sami Elçin ise demir halkalardan zırh muhafız takımı yapmaya başladı. 
 
ÜNİVERSİTELİ ÖĞRENCİLERE ÖĞRETİYOR
 
Gaziosmanpaşa Üniversitesi Doğa Bilimleri Fakültesi, Mekatronik ve Enerji Kulübü öğrencileri, kısa süre önce Sami Elçin’i ziyaret ederek zırh yapımını öğrenmek istediklerini belirtti. Elçin bunun üzerine kendisine ait işyerinde üniversite öğrencilerine zırh yapmayı öğretmeye başladı. Sami Elçin, halkaları iç içe getirmeye çalışan üniversiteli öğrenciler ile yakından ilgilendi. Elçin, üniversiteli öğrencilerin kendisine yaptığı başvuruya sevindiğini anlatırken, "Çok kişi geldi ama öğrenemedi. Bu arkadaşlardan ümitliyim, öğreneceklerinden eminim. Arkadaşlar gelecek vaat ediyor.  Müracaat etmeleri benim için bir zevkti. İleride kendilerine hobi olarak yapabilirler. Ama zırh yapmak kolay değil. Bir tane hata yaparsan bin tane sökmen gerekiyor. Bunda hata yapmaman gerekiyor. Yaklaşık 25-30 bin halkayla bir ayda bir zırh yapabiliyorsun" dedi.
 
Üniversite öğrencileri ise zırh yapmanın çok zor olduğunu belirtti.
Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2016, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER