Türkiye Şehitlerine Ağladı

Türkiye şehit haberleri ile derinden sarsıldı. Hatay-Dörtyol’da ve Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmalarda şehit olan 4 askerimiz bugün son yolculuğuna uğurlandı. Şehitler memleketlerinde gözyaşlarıyla karşılandı.

Şehit Jandarma Üsteğmen Aytaç Kaya'nın cenazesi askeri uçakla, memleketi Elazığ'a getirildi. Askeri tören ile karşılanan Kaya’nın cenazesinde üst düzey askeri personel de hazır bulundu. Şehit annesinin yürek burkan feryatlarına rağmen sessizliğini bozmayan babası Mehmet Kaya “Vatan sağ olsun, millet sağ olsun” demekle yetindi.

Şehit Jandarma Binbaşı Erhan Dikmen için de memleketi Kırıkkale'de cenaze töreni düzenlendi. Törende Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu yanı sıra askeri erkandan birçok isim de hazır bulundu. Dikmen cenazeye katılan binlerce kişinin gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Bir diğer ocakta Kütahya’da söndü bugün. Şehit Teğmen Ahmet Tarım'ın cenazesine sarılan annesi Nevin Tarım'ın sözleri yürekleri dağladı. Oğlunu yıllardır görmediğini belirten acılı anne, hayatının baharında yitirdiği oğlunu, babasının kabristanı yanına defnetti.

Şemdinli’deki havan saldırısı sonucunda yaşamını yitiren Topçu Er Sinan Dündar, Tokat'ın Zile ilçesinde toprağa verildi. Askeri yetkililer şehidin ailesine ve eşine destek olmaya çalışırken 8 aylık olğlunun, olaylardan habersiz bir şekilde etrafı izlemesi, yürekleri dağladı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2012, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER