Tüfekli SaldırganTeslim Oldu

Samsun'da kayınpederi 45 yaşındaki Adem Hardal ile yoldan geçen 3 kişiyi çocuk yüzünden çıkan tartışmada pompalı tüfekle yaraladıktan sonra kaçan 22 yaşındaki Koray Y., bugün polise teslim oldu.

Tüfekli SaldırganTeslim Oldu
Olay 8 gün önce Samsun’un İlkadım İlçesi İlyasköy Mahallesi Gebi Caddesi’nde meydana geldi. İddiaya göre Koray Y. ile eşi M.Y. Aile Mahkemesi’nde anlaşmalı boşanma davası açtı. Çiftin davası devam ederken, mahkeme ara kararla kız çocukları R.Z.Y’nin velahiyetini anneye verdi. Babaya da haftanın belirli günlerinde görme izni verdi.
 
Olay günü Koray Y., tek çocukları olan R.Z.Y.’yi  eşinden alarak gezmeye götürdü. Akşam geç saatlere kadar geri getirmeyince kayınpederi Adem Hardal, damadına cep telefonuyla ulaşarak torununu getirmesini söyledi. Bu nedenle aralarında tartışma çıktı. Bunun üzerine Adem Hardal, Koray Y.’nin işyerine gitti. Aralarında başlayan sözlü tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine pompalı tüfeği alıp ateş ederek kayınpederi ile o sırada yoldan geçen Sebahattin Akça (25), Mustafa Kabadayı (46) ve Arslan Karataş’ı yaralayıp olay yerinden kaçtı.
 
Başına ve ayaklarına saçma isabet eden Adem Hardal ile vücutlarına isabet eden saçmalarla hafif yaralanan üç kişi, Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Polis ise olayla ilgili soruşturma başlattı. Bu sırada hastanede tedavileri tamamlanan yaralıların tamamı taburcu edildi.
 
Kayınpederi ile yoldan geçen üç kişiyi yaralayan şüpheli, bugün olayda kullandığı pompalı tüfekle birlikte polise teslim oldu. Polisin olayla ilgili başlattığı soruşturmanın devam ettiği bildirildi.
Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 16:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER