Trakya'da Seçime Yoğun Katılım

Trakya’daki üç kentte vatandaşların, seçime yoğun katılım gösterdiği görüldü. 

Trakya'da Seçime Yoğun Katılım
Sabah saatlerinde sandık başına giden Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli’nde 1 milyon 23 bin 685 seçmen 3 bin 802 sandıkta oy kullanacak. Edirne’de saat 08.00’de başlayan oy verme işlemine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Oy kullanmak için İlhami Ertem Anadolu Lisesi’ne gelenler, bazı sandıkların önünde kuyruk oluşturdu. Üç milletvekili çıkaracak olan kentte sandığa gidenler üzerinde ‘evet’ yazılı kaşelerle siyasi parti logolarının bulunduğu pusulalarında oyunu kullanarak şeffaf sandıklara attı. Bu seçimin çok önemli olduğunu kaydeden seçmenler, herkesin sandık başına gitmesi gerektiğini söyledi. Sandık görevlileri seçmenlerin oy kullandıkları sırada cep telefonlarını yanlarına almalarına izin vermedi. Edirne’de YSK verilerine göre 989 sandıkta 304 bin 178 seçmen oy kullanacak.
 
KIRKLARELİ’NDE DE KATILIM YOĞUN
 
Kırklareli’nde de seçime ilgi yoğundu. Seçmen kağıdı ve kimlik belgeleri ile sandıkların bulunduğu okullara giden Kırklarelililer 3 vekil seçmek için oy kullandı. Kentte 849 sandıkta toplam 264 bin 150 seçmen oy kullanacak.
 
TEKİRDAĞ’DA SEÇİM
 
6 milletvekili çıkaracak olan Tekirdağ’da sabah 08.00’da başlayan oy verme işlemine seçmenler yoğun ilgi göstererek katılım sağladı. 1964 sandığın kurulduğu Tekirdağ’da 662 bin 357 kişi oy kullanacak.
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER