Teleferik'te Nikah Kıydılar

Ordu Belediye Başkanı CHP'li Seyit Torun, bir telefon firmasının bayisi Özcan Yurtseven ile Aycan Başköy çiftinin nikahlarını 530 rakımlı Boztepe'ye çıkan teleferikte kıydı. Şahitliği ise, gazeteciler yaptı.

Teleferik'te Nikah Kıydılar

Teleferik kabininin hareket etmesi ile nikah törenini başlatan Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, bunun teleferikte kıyılacak ilk nikah olacağını söyledi. Torun, "Hayatın hep daima yükseklerinde olun. Birbirinizi sevin, sayın. Çünkü aile birlikteliği çok önemli" dedi. Genç çift Başkan Torun'un "Birbirinizle evlenmek istiyor musunuz?" sorusuna "Evet" yanıtı verdikten sonra birbirlerini alkışlayarak gazetecilerin şahitliğinde nikah defterini imzaladı. İmzaların atılması ardından Ordu Belediye Başkanı Seyit Torun, "Hayatınız boyunca böyle güzel şeyler görün. Birbirinizden hiç ayrılmayın. İyi günde kötü günde daima birbirinize destek olun. Sizlere mutluluklar diledikten sonra aile cüzdanını da gelen hanıma teslim ediyorum" dedi. Genç çifte yarım altın hediye etti.

Teleferik, 530 rakımlı Boztepe'ye 7.5 dakikada çıkarken evlenen çiftten Aycan Yurtseven (Başköy), "Eşimin fikriydi. Ben de çok mutlu oldum. İlk olması da beni çok mutlu etti. Anne adayı olarak 'Anneler günü'ne denk gelmesi de çok güzeldi. Aynı zamanda doğum günümdü benim. Çok mutluyuz" diye konuştu. Özcan Yurtseven de, "Çok mutluyuz. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. İlk olma isteğimizi geri çevirmedi ve bizi kırmadı. Geldi nikahımızı burada kıydı. Çok mutluyuz, ilk olmak çok güzel bir duygu" dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2012, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER