Tabanlıoğlu Mimarlık İtalya'dan 3 Ödülle Döndü

Tabanlıoğlu Mimarlık, Avrupa’nın en prestijli değerlendirmelerinden biri olan The Plan Award 2015’te 3 ödül birden aldı.

Tabanlıoğlu Mimarlık İtalya'dan 3 Ödülle Döndü
 
Ulusal ve uluslararası arenadaki projeleri ile dünya çapında ödüller kazanan Türkiye’nin mimarlık ofisi Tabanlıoğlu Mimarlık, Milano İtalya’da Perspective Europe 2015 bünyesinde bu yıl ilk kez uluslararası kapsamda gerçekleştirilen ödülde büyük bir başarıya imza attı. Tabanlıoğlu Mimarlık, dünyanın en önemli mimari referans yayınlarından biri olarak tanımlanan İtalyan The Plan Dergisi tarafından düzenlenen The Plan Award 2015 yarışmasından 3 ödülle döndü.
 
81 KİŞİLİK ULUSLARARASI JÜRİ, 500 PROJEYİ DEĞERLENDİRDİ
 
Dünyanın çeşitli ülkelerinden 500’ün üzerinde seçkin projenin başvurduğu yarışmanın finalistleri, aralarında Aldo Cibic, Christian de Portzamparc, Matteo Thun, Odile Decq, Xiang Ning Li and Sanjay Puri gibi isimlerin de yer aldığı, deneyimli mimar ve tasarımcılardan oluşan 81 kişilik uluslararası jüri tarafından belirlendi. Finale kalan projeler, 19 - 20 Mayıs 2015 tarihlerinde MiCo Milan Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 2015 International Architecture Forum Perspective’de jüri ve izleyici karşısında yarıştı. Murat Tabanlıoğlu’nun ayrıca bir konferans da verdiği programda, dünyanın etkin mimarları bir araya geldiler.
 
ÜÇ TABANLIOĞLU PROJESİ İKİ KATEGORİDE ÜÇ ÖDÜL ALDI
 
The Plan Award 2015 uluslararası jürisinin yaptığı titiz değerlendirme sonunda Tabanlıoğlu Mimarlık, üç ayrı kategoride toplam 3 ödüle birden layık görüldü. Tabanlıoğlu Mimarlık projeleri Dakar Kongre Merkezi “İş” kategorisinde, Bodrum Uluslararası Havalimanı ‘Ulaştırma’ kategorisinde ve Astana Tren İstasyonu ‘Ulaştırma Projesi’ ile kategorisinde ödüle uzandı.
 
20 Mayıs gecesi MiCo Milan’da gerçekleşen ödül töreninde Murat Tabanlıoğlu ödülleri almak üzere üç kez arka arkaya sahneye çıktı. Ödül plaketi olarak sanatçı Elena Fregni’nin çeşitli kent siluetlerini tasvir ettiği tablolar hediye edildi. The Plan Dergisi sahibi ve editörleri Nicola ve Carlotta Leonardi’nin de vurguladığı gibi Tabanlıoğlu mimarlık, ödülün ilk uluslararası değerlendirmesinde 3 ödülü bir arada alan tek ofis olarak iz bıraktı.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2015, 12:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER