Şüpheli Paketten 'Piknik Tüpü' Çıktı

Şişli Okmeydanı’nda, pankarta bağlanıp kablo sarılarak bomba süsü verilmiş şüpheli paket polisi alarma geçirdi. Fünye ile patlatılan paketin içinden piknik tüpü çıktı.

Şüpheli Paketten 'Piknik Tüpü' Çıktı
Olay, saat 18.30 sıralarında Mithatpaşa Caddesi üzerindeki Anadolu Kahvesi önünde meydana geldi. İddiaya göre, yüzleri maskeli 6 kişi, trafik ışıklarının önüne gelerek, ellerindeki silahlarla havaya ateş açtı. Maskeli eylemciler, daha sonra, kablo sarılarak bomba süsü verilmiş bir paketi, ellerindeki pankartla iki elektrik direğine asarak kaçtı. Eylemcilerin astığı pankart ile şüpheli paket, ipin kopması nedeniyle yola düştü.
 
Silah seslerini duyarak olay yerine gelen polis ekipleri, güvenlik önlemi alarak paket ve pankartın bulunduğu caddenin girişini yaya ve araç trafiğine kapattı. Bazı vatandaşlar şüpheli paketi farketmeyerek yanına yaklaşınca, polis tarafından uzaklaştırıldı.
 
Olay yerine gelen bomba imha uzmanı, şüpheli paketi inceledikten sonra fünye yerleştirdi. Vatandaşların paketin yanına yaklaşmaması için yapılan uyarı anonsunun ardından, paket fünyeyle patlatıldı. Paketin içinden piknik tüpü çıktı.
 
Pankart polis tarafından götürülürken, piknik tüpü yolun kenarına bırakıldı.
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 20:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER