SP Ve BBP'den Taksim'de Sevgi Yürüyüşü

Seçimlerde birlikte girme kararı alan Saadet Partisi (SP) ve Büyük Birlik Partisi (BBP) İstanbul 2. Bölge milletvekili adayları, İstiklal Caddesi’nde yürüyüş düzenledi. “Sevgi Yürüyüşü"nde milletvekili adayları çevredekilere karanfil dağıttı. Tünel Meydanında başlayan yürüyüş Fransız Başkonsolosluğu önünde sona erdi.

SP Ve BBP'den Taksim'de Sevgi Yürüyüşü
 
Yürüyüş esnasında bir davul ekibinin eşliğinde Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisinin birleştiği anonsları yapılarak, bu ittifaka oy istendi. İstiklal caddesinde bulunan HDP’ye ait bir stantta bulunan HDP’lilere de Saadet Partililer tarafından karanfil verildi. Bu esnada gerçekleşen ilginç diyaloglar arasında bir Saadet Partili’nin HDP’lilere “Elbirliği ile haramilerin saltanatını yıkacağız" şeklinde seslenmesi dikkat çekti .Bir HDP’ linin Birol Aydın’a “ Onu başkan yaptıracak mısınız?" şeklindeki sorusuna Aydın, “Biz yaptırmayacağız. Siz kendinizden emin olun yeter" şeklinde cevap verdi.
 
TAKSİM’DE ESNAFA DAYAK İDDİASI
 
Birol Aydın, AK Parti milletvekili adayı Hüseyin Bürge’nin seçim çalışması yaparken kendisi ile tokalaşmayan esnafın çevresindekilerce dövüldüğü iddialarıyla ilgili olarak ise “ Tabi ki bir siyasi temsilcimize vatandaşımızın elini uzatması daha nezaketli bir şey olabilirdi ama elini uzatmamak onun hakkıdır. Onu darp etmek kimsenin hakkı değildir" dedi.
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2015, 20:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER