'Sorunların Çözüm Adresi Sandık'

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık oyunu Kocaeli’nin Başiskele İlçesi’ne bağlı Bahçecik Damlar İlkokulu 1035 numaralı sandıkta oyunu kullandı. Bakan Işık oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamada Türkiye’nin demokrasiden yana tercihini yaptığını ve sorunun son çözüm adresinin sandık olduğunu söyledi. 

'Sorunların Çözüm Adresi Sandık'
Bahçecik Damlar İlkokulu’nda oyunu kullandıktan sonra açıklama yapan Bakan Fikri Işık seçimlerin ülke ve millet için hayırlı olması dileklerinde bulunarak, "İnşallah ülkemiz için milletimiz, demokrasimiz için hayırlı olur. Türkiye demokrasiden yana tercihini yapmış ve uzun yıllardır demokrasi kültürünü her geçen gün olgunlaştırmış bir ülke. Bu noktada da bölgemizde ve özellikle islam dünyasında örnek olmuş bir ülke. Her türlü sorunun son çözüm adresi sandıktır" dedi. Milletin yapacağı tercihe saygı duyacaklarını belirten Bakan Işık, şöyle konuştu:
 
"Millet iradesi bizim hiçbir zamanh taviz vermediğimiz ve bundan sonra da vermeyeceğimiz en temel iradedir.Bugüne kadar pek çok vesaet odağını Türkiye’de siyaseti ve sandığın üzerinden kaldırmayı başarmış bir siyasi hareketiz. Bugün milletin iradesi tekrar tecelli edecek. Milli iradenin sonucunda sandıktan ne çıkarsa başımızın üstündedir ve kabulümüzdür. Milletimiz nasıl bir tercih yaparsa buna saygı duyacağız ve gereğini yerine getireceğiz. İşallah ülkemiz için milletimiz için demokrasimiz için hayırlı olur."
Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2015, 15:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER